عکسی از بنیانگذار و مدیر اجرایی GudangAda استیونسانگ

بنیانگذار و مدیر اجرایی GudangAda استیونسانگ

گودانگ آدا ، یک بازار مستقر در جاکارتا که عمده فروشان را به فروشگاه های خرده فروشی و سایر خریداران نزدیک می کند ، اعلام کرد که سری B بیش از 100 میلیون دلار را بسته است. این شرکت می گوید که این دور اشتراک بیش از حد بود و هدف اولیه آن 75 میلیون دلار بود. بودجه توسط مشارکت آسیا و Falcon Edge و با مشارکت سکوویا پایتخت هند ، آلفا JWC و Wavemaker Partners هدایت شد.

این میزان جمع آوری GudangAda تاکنون به حدود 135 میلیون دلار رسیده است. آخرین بودجه آن 25.4 میلیون دلار سری A در سال گذشته بود که توسط Sequoia Capital India و JWC Alpha Ventures هدایت شد.

GudangAda در ژانویه 2019 تاسیس شد و اکنون توسط نیم میلیون SME مورد استفاده قرار می گیرد و 500 شهر اندونزی را تحت پوشش خود قرار می دهد. قبل از افزایش سری B خود ، با 35 میلیون دلار بودجه ، پیش از این به ارزش خالص کالای 6 میلیارد دلار رسیده بود. تولیدکنندگان و توزیع کنندگان اصلی در این سیستم عامل شامل شرکت محصولات غذایی Sido Muncul ، سازنده چاشنی Sasa و گروه کالاهای مصرفی چند ملیتی انگلیس Reckitt Benckiser هستند.

بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی استیونسانگ قبل از شروع GudangAda بیش از 25 سال را در کالاهای مصرفی سریع و صنایع خرده فروشی اندونزی گذراند. در طول 10 سال گذشته ، استیونسانگ به TechCrunch گفت که هزینه های تدارکات در اندونزی به بالاترین در جهان افزایش یافته است ، و این کل زنجیره تامین ، به ویژه خریداران SME را تحت تأثیر قرار می دهد.

GudangAda با اتصال تولیدکنندگان اصلی ، توزیع کنندگان و خرده فروشان و مدیریت تقریباً همه جنبه های خرید B2B ، از جمله تحویل کالا ، به کاهش هزینه های عملیاتی کمک می کند. برنامه تلفن همراه آن شامل یک سیستم نقطه فروش است و همچنین می تواند برای مدیریت سفارشات ، پیگیری تدارکات و انجام پرداختها مورد استفاده قرار گیرد.

استارت آپ تدارکات اندونزی SiCepat 170 میلیون دلار سری B جمع می کند

استیونسانگ گفت GudangAda برای سهولت خرید موجودی کالا برای SME ها روی چندین مورد تمرکز دارد. یکی بهینه سازی گردش موجودی کالا برای افزایش سرمایه در گردش برای مشاغل موجود در این سیستم عامل است. این شرکت همچنین تحقیقات بازار و داده ها را برای محصولات ارائه می دهد و به خرده فروشان انتخاب زیادی از کالاها را می دهد. متصل بودن به چندین تأمین کننده در یک بستر همچنین به فروشگاه های کوچک خرده فروشی اجازه می دهد کالاهای زیادی را به فروش برسانند ، اما حجم سفارش خرید مستقیم از توزیع کنندگان را ندارند و موجودی کالا را با هزینه های رقابتی خریداری می کنند.

برای پایین آوردن هزینه های تدارکات ، GudangAda با ارائه دهندگان وسایل نقلیه و انبار شخص ثالث همکاری می کند تا پوشش آن را در سراسر اندونزی ایجاد کند. برای شرکای تدارکات خود ، سیستم های حمل و نقل و مدیریت انبار را فراهم می کند تا به آنها کمک کند تا عملیات خود را دیجیتالی کنند.

GudangAda همچنین با بانکها همکاری می کند تا سرمایه در گردش SME ها را تأمین کند و آنها را قادر می سازد با استفاده از داده های خود در سیستم عامل وام بگیرند.

بودجه برای گسترش دسته بندی محصولات GudangAda استفاده می شود که اکنون شامل کالاهای مصرفی سریع ، داروها ، بسته بندی ، لوازم خانگی و لوازم التحریر است. این برنامه همچنین قصد دارد ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه دهد که بتواند توصیه های شخصی را برای مشتریان بازرگان ارائه دهد. به عنوان مثال ، در طول COVID-19 ، سیستم عامل پیشنهاد کرد که یک فروشگاه ضد عفونی کننده چه مقدار باید ذخیره کند.

در بیانیه ای ، ناروز دی اودوادیا ، بنیانگذار Falcon Edge ، گفت: “GudangAda قطعاً بزرگترین بازار تجارت الکترونیکی SME در اندونزی است که بهترین معیارهای کلاس را دارد. تحقیقات و گفتگوهای ما با طرف های ذینفع (مدیران اصلی ، عمده فروشان و خرده فروشان) به ما اعتماد به نفس در مورد ROI متمایز و ارزش افزوده GudangAda را به کل اکوسیستم داده است. “

Ula برای توسعه بازار تجارت الکترونیکی خود در اندونزی 20 میلیون دلار سرمایه جمع می کند

چگونه فناوری می تواند زنجیره تأمین انعطاف پذیرتری ایجاد کند


منبع Tech Crunch