اغلب در بیس بال گفته می شود که یک بازیکن دارای سقف بالایی است ، که نشان دهنده پتانسیل فوق العاده یک بازیکن جوان با فضای زیاد برای بهتر شدن است. همین امر را می توان در مورد بازار زیرساخت های ابری ، که همچنان در حال رشد است ، با علائم کمی از کند شدن به زودی ، بیان کرد. درآمد کل بازار 42 میلیارد دلار بوده است که همه فروشندگان اصلی گزارش داده اند که نسبت به Q1 2 میلیارد دلار افزایش داشته است.

تحقیقات Synergy گزارش می دهد که درآمد با سرعت 39 درصد افزایش یافته است ، چهارمین سه ماه متوالی که افزایش یافته است. AWS طبق معمول پیشرو بود ، اما مایکروسافت به سرعت در حال رشد بود و گوگل نیز این حرکت را ادامه داد.

AWS همچنان منطق بازار را زیر پا می گذارد و در واقع رشد 5 درصدی را نسبت به سه ماهه قبلی در 37٪ افزایش داده است ، این یک شگفت انگیز برای شرکتی با سررسید AWS بازار است. این درآمد 14.81 میلیارد دلار برای بخش ابر آمازون به همراه داشت و این میزان را به 60 میلیارد دلار نزدیک کرد ، که برای بازار 33 درصد سهم خوب است. در حالی که این سهم برای چندین سال نسبتاً ثابت باقی مانده است ، درآمد با بزرگتر شدن پای بازار همچنان در حال رشد است.

مایکروسافت حتی 51 درصد رشد بیشتری داشت و در حالی که داده های زیرساخت ابری مایکروسافت همیشه آسان نیست ، با توجه به 20 درصد از سهم بازار بر اساس تحقیقات Synergy Research ، این مبلغ 8.4 میلیارد دلار است ، زیرا درآمد خود را افزایش می دهد. 7.8 میلیارد دلار در سه ماهه گذشته

گوگل نیز به پیشرفت آهسته و پیوسته خود تحت رهبری توماس کوریان ادامه داد و با افزایش 54 درصدی درآمد ابر در سه ماهه دوم با درآمد 4.2 میلیارد دلار ، رشد 10 درصدی را به دنبال داشت ، این اولین بار است که Google Cloud به دو برابر رسیده است. ارقام در داده های ردیابی سه ماهه Synergy. این رقم در سه ماهه گذشته 3.5 میلیارد دلار افزایش یافته است.

نمودار سهم بازار زیرساخت ابر Synergy Research.

اعتبار تصویر: تحقیقات هم افزایی

پس از بزرگ 3 ، علی بابا بیش از Q1 در 6 held ثابت ماند (اما این هفته فقط گزارش خواهد شد) ، IBM از Q1 تا 4 point کاهش یافت ، زیرا Big Blue همچنان در زیرساخت های خالص به مبارزه ادامه می دهد ، زیرا انتقال به بیشتر از پخش کننده مدیریت ابر ترکیبی

جان دینسدیل ، تحلیلگر ارشد Synergy ، می گوید که بزرگ 3 برای کمک به این رشد هزینه زیادی می کنند. وی در بیانیه ای گفت: “آمازون ، مایکروسافت و گوگل در مجموع بیش از 25 میلیارد دلار در capex در سه ماهه سرمایه گذاری می کنند که بخش اعظم آن به ساخت و تجهیز ناوگان بیش از 340 مرکز داده فوق مقیاس می رود.”

در همین حال ، Canalys تعداد مشابهی داشت ، اما بازار کلی را کمی بالاتر از 47 میلیارد دلار دید. سهم بازار آنها به آمازون با 31 درصد ، مایکروسافت با 22 درصد و گوگل با 8 درصد از کل این تعداد تقسیم شده است.

بلیک موری ، تحلیلگر Canalys می گوید که بخشی از دلایلی که شرکت ها بار کاری خود را روی ابر منتقل می کنند ، کمک به دستیابی به اهداف پایداری زیست محیطی است ، زیرا فروشندگان ابر در تلاش هستند تا از انرژی تجدیدپذیر بیشتری برای اداره مراکز داده عظیم خود استفاده کنند.

موری در بیانیه ای گفت: “بهترین شیوه ها و فناوری استفاده شده توسط این شرکت ها به بقیه صنعت فیلتر می شود ، در حالی که مشتریان به طور فزاینده ای از خدمات ابری برای رفع برخی از مسئولیت های زیست محیطی خود و برآوردن اهداف پایداری استفاده می کنند.”

صرف نظر از این که آیا شرکت ها برای خروج از تجارت مرکز داده به سمت ابر حرکت می کنند یا به این دلیل که امیدوارند در تلاش های پایداری بزرگ 3 شرکت کنند ، شرکت ها در حال حرکت مداوم به سمت ابر هستند. با برآورد برخی از میزان استفاده از ابر در سراسر جهان در حدود 25 ، پتانسیل ادامه رشد همچنان قوی است ، به ویژه در بسیاری از بازارها که هنوز خارج از ایالات متحده دست نخورده هستند.

این امر برای Big 3 و دیگر اپراتورهای کوچکتر که می توانند راهی برای به دست آوردن بخش هایی از سهم بازار پیدا کنند که درآمد زیادی به همراه دارد ، بسیار خوب است. دینسدیل می گوید: “فرصت های زیادی برای ارائه دهندگان ابری کوچکتر و متمرکز وجود دارد ، اما نگاه کردن به اعداد چشم نواز که از Big 3 بیرون می آیند دشوار است.”

در واقع ، در هر زمان در آینده ای نزدیک نمی توان سقف این شرکت ها را مشاهده کرد.

آیا می توان 50W $ را اجرا کرد ، آیا کسی می تواند AWS را متوقف کند؟


منبع Tech Crunch