پس از اینکه نقص جدیدی برای افتتاح خدمات برای هکرها مشاهده شد ، بزرگنمایی ها با امنیت بیشتری روبرو هستند و کاربران ویندوز 7 را در معرض خطر قرار می دهند.
محققان شرکت سایبری امنیت اسلوونیایی ACROS Security نشان داده اند که نقص قبلاً ناشناخته در نرم افزار ویدئو کنفرانس زوم می تواند به یک هکر اجازه دهد از راه دور رایانه هایی را اجرا کند که نسخه های قدیمی سیستم عامل مایکروسافت ویندوز را اجرا می کنند.
آسیب پذیری “صفر روز” در مورد نرم افزار زوم که روی ویندوز 7 یا حتی سیستم عامل های قدیمی تر کار می کند صدق می کند.

اینها بهترین انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس در اطراف هستند

بهترین نرم افزار محافظت از نقاط پایانی: مجموعه های امنیتی اینترنتی در کسب و کار
در اینجا انتخاب ما از بهترین نرم افزارهای همکاری آنلاین است: ابزارهای پرداختی و رایگان برای به اشتراک گذاری کار و ارتباطات

بزرگنمایی ویندوز 7
ACROS Security خاطرنشان كرد: هر كسی كه قادر به سوء استفاده از آسیب پذیری با موفقیت باشد می تواند به فایلهای موجود در رایانه آسیب پذیر دسترسی پیدا كند و حتی كل دستگاه را نیز در اختیار بگیرد.
مایکروسافت در سالهای اخیر سعی در ترغیب کاربران ویندوز 7 برای به روزرسانی به نسخه های جدیدتر نرم افزاری داشته است ، اما با کمی موفقیت – با وجود ارائه به روزرسانی رایگان به ویندوز 10.
این شرکت فاش کرد که پشتیبانی فنی ویندوز 7 را در 15 ژانویه سال 2020 به پایان می رساند ، به این معنی که دیگر لک و به روز رسانی های امنیتی را برای ویندوز 7 ارائه نمی دهد.
این بدان معناست که هیچ گونه اشکال یا مشکلی که هنوز در نرم افزار یافت می شود هرگز برطرف نمی شود. به همین ترتیب ، هرگونه آسیب پذیری امنیتی نیز می تواند در ویندوز 7 باقی بماند ، زیرا بعید است مایکروسافت این موارد را تکه تکه کند ، مگر اینکه بسیار شدید باشند – در یک لحظه بیشتر.
بسیاری از سازمان های بزرگ ، از جمله NHS ، هنوز هم از ویندوز 7 در بسیاری از دستگاه ها استفاده می کنند ، با مایکروسافت به مشتریان این امکان را می دهد که برای دریافت پشتیبانی ویژه ، هزینه های اضافی بپردازند.
سخنگوی زوم در بیانیه ای گفت: “بزرگنمایی همه گزارش های مربوط به آسیب پذیری های امنیتی احتمالی را جدی می گیرد.” وی گفت: “امروز صبح گزارشی از موضوعی دریافت کردیم که کاربران در حال اجرا روی ویندوز 7 و بالاتر تأثیر داشته اند. ما این مسئله را تأیید کرده ایم و هم اکنون برای حل سریع آن تلاش می کنیم. ”
این موضوع آخرین مورد از نگرانی های امنیتی برای زوم است که به لطف رونق کار از راه دور ناشی از همه گیر جهانی در سال 2020 محبوبیت منفجر شده است.
تقاضای ناگهانی و زیاد سیستم های این شرکت بر خلاف آنچه اکثر شرکت ها تاکنون تجربه کرده اند وجود داشته است و مجرمان نیز با زشت به زوم حمله می کنند. در پی تعدادی از مسائل پرمخاطب ، مدیرعامل شرکت اریک اس یوان قول شفافیت بیشتری را داد و یخ زدایی 90 روزه را درمورد تمام ویژگیهای جدید مربوط به حریم شخصی ، امنیت و امنیت در آوریل اعلام نکرد – اما این مهلت در اوایل این ماه از دست رفته بود.
انتخاب ما از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس را بررسی کنید

از طریق Cyberscoop


منبع Tech Radar