خیلی اوقات ، مردم از شما خواسته می شود که بینش و وقت خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند. Jen Horonjeff ، بنیانگذار و مدیر عامل راه اندازی مراقبت های بهداشتی Savvy ، این دست اول را می داند و در تلاش است تا با استفاده از یک مدل تعاونی برای تجارت خود این امر را تغییر دهد.

به عنوان یک نوزاد ، هورونژف به ورم مفاصل ایدیوپاتیک در نوجوانان مبتلا شد. از آن زمان به بعد او به تعدادی بیماری خود ایمنی مبتلا شده است. هفت سال پیش در این ماه ، وی تومور مغزی برداشته شد.

هورونجف به TechCrunch گفت: “من همیشه همیشه کسی بوده ام که بیمار بوده ام.”

او می گوید ، تجربه هورونجف در سیستم درمانی باعث شد وی به یک مهندس فاکتور انسانی تبدیل شود که بر طراحی انسان محور متمرکز باشد. در آن منطقه ، مراکز کار تلاش می کنند تا جهان را با افرادی که توانایی های مختلفی دارند متناسب با جای دیگر ، در جای خود قرار دهند. از آنجا ، هورونجف ، که دکترای خود را در پزشکی محیط زیست دارد ، بیشتر به نتایج بیمار محور علاقه داشته است.

“بنابراین آنچه که برای بیماران اهمیت دارد و چه تأثیراتی بر سلامت و رفتارهای آنها در خارج از اعمال سنتی دارد [are what] ما می گوییم ، “می گوید. وی گفت: “این طرف معادله حرفه ای بود كه من شنیدم كه همكاران و همكارانم در مورد مایل به كمك به بیماران صحبت می كنند ، اما آنها هرگز با آنها صحبت نمی كردند. و آنچه در مورد آنها صحبت می شد همان اولویت های اجتماعات بیمار که من جزئی از آنها بودم نبود. و از آنجا که من در مورد شرایطم بسیار باز هستم ، آنها به من مراجعه می کردند تا از من بخواهند که من تنها نماینده بیمار باشم. وقتی آنها به من باز می گشتند ، این حقیقتاً نشانه ی مسئله تنوع بود ، زیرا من با دکتری سفید هستم. در شهر نیویورک. “

ناراحتی هورونجف از فقدان تنوع باعث شد وی به عنوان یک همدست بین مبتکران مراقبت های بهداشتی و جوامع بیمار تبدیل شود. اینجاست که ایده برای Savvy متولد شد.


منبع Tech Crunch