الون ماسک روز چهارشنبه در یک گفتگوی مجازی میزبان شورای Crypto برای نوآوری ، مدیر عامل شرکت الون ماسک گفت ، تسلا “به احتمال زیاد” پذیرش بیت کوین به عنوان نوعی پرداخت را از سر خواهد گرفت ، نرخ اظهارات منطبق با اظهاراتی که ماه گذشته در توییتر بیان کرد.

تسلا پذیرفتن بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت در ماه فوریه آغاز کرد ، درست در همان زمان که این شرکت یک میلیارد و 500 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد – قبل از اینکه فقط سه ماه بعد تصمیم خود را بگیرد ، با استناد به نگرانی های زیست محیطی.

ایلان ماسک ، تکنسین تسلا ، دستور توقف پرداخت خودروهای بیت کوین را صادر می کند

ارزهای رمزپایه برای استفاده از انرژی رپ بدی دارند زیرا در واقع انرژی بسیار زیادی را مصرف می کنند ، حداقل بسیاری از آنها مصرف می کنند. بیت کوین و اتریوم ، دو ارز بزرگ فضا ، از مکانیزمی به نام اثبات کار استفاده می کنند تا شبکه های خود را تأمین کنند و بلوک های جدیدی از هر ارز را تولید کنند. “کار” حل مشکلات رمزنگاری پیچیده است و ماینرها با کنار هم قرار دادن کارت های گرافیک پیشرفته برای حل این مشکلات. مراکز اصلی استخراج دارای هزاران پردازنده گرافیکی هستند که به صورت شبانه روزی کار می کنند.

در حالی که Ethereum قبلاً متعهد شده است که از اثبات کار به چیزی به نام اثبات سهام بپردازد ، که به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش می دهد ، به نظر می رسد بیت کوین کمتر این انتقال را انجام می دهد. بنابراین ، “سازگار با محیط زیست” شدن احتمالاً به معنای ایجاد تغییرات اساسی در بیت کوین نیست ، بلکه به معنای تغییر منابع انرژی است که این مراکز استخراج را تأمین می کند.

در حالی که شبکه جهانی استخراج بیت کوین به وضوح به منابع تجدیدپذیر متکی است ، به دست آوردن بینش دقیق در مورد اینکه چگونه استفاده از منابع تجدیدپذیر با توجه به چگونگی شبکه غیرمتمرکز بودن داده می شود ، بسیار دشوار است. آنچه واضح است این است که قصد دارد شفافیت بی سابقه ای را از شبکه جهانی بگیرد تا حتی در اینجا به ماسک نقطه شروع برای قضاوت در مورد “سازگاری با محیط زیست” فعلی یا آینده بیت کوین برسد و به احتمال زیاد ماسک فضای زیادی برای ساختن دارد. این تصمیم بر اساس داده های حکایتی هر زمان که او بخواهد.

اظهارات امروز جای تعجب ندارد: او در ماه ژوئن با توئیتی نوشت: “هنگامی که تأیید استفاده معقول (50 ~٪) ​​از انرژی پاک توسط معدنچیان با روند مثبت آینده تأیید شود ، تسلا اجازه معاملات بیت کوین را از سر می گیرد.”

با این حال اظهار نظرهای او فضای زیادی را برای او تکان می دهد. وی بعداً در سخنرانی افزود: “تا زمانی که تلاش آگاهانه ای برای حرکت استخراج کنندگان بیت کوین به سمت منابع تجدیدپذیر وجود داشته باشد ، تسلا می تواند از آن پشتیبانی کند.” بخش عمده ای از استخراج بیت کوین در چین انجام شد ، جایی که ذغال سنگ ارزان و انرژی آبی آن را کمی اقتصادی تر کرد. اما ماسک خاطرنشان کرد که برخی از این کارخانه های زغال سنگ تعطیل شده اند (و بخش عمده ای از کارگران معدن در چین در واکنش به سرکوب معادن توسط حزب چینی اقدام به مهاجرت به خارج از کشور کرده اند).

همچنین لازم به ذکر است که نگرانی های وی درباره تأثیرات زیست محیطی بیت کوین باعث ایجاد جنجال در جامعه بیت کوین شده است ، برخی معتقدند که بیت کوین نسبت به میزان مصرف واقعی انرژی خود ، یک بررسی دقیق را دریافت می کند. مدیر عامل توییتر ، جک دورسی ، که همچنین در این پنل مجازی شرکت کرده است ، در واقع استدلال کرده است که بیت کوین می تواند انگیزه انتقال به انرژی های تجدیدپذیر باشد. یک مقاله سفید منتشر شده توسط Bitcoin Energy Clean Initiative ، برنامه ای که توسط Square ایجاد شده است ، استدلال می کند که استخراج بیت کوین می تواند تجدیدپذیرها را حتی از امروز ارزان تر و از نظر اقتصادی امکان پذیرتر کند.

اظهارات ماسک ، هرچند مبهم بود ، نشان می دهد که وی همچنان قدرت قابل توجهی بر بازارهای ارزهای رمزپایه اعمال می کند. قیمت بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین رقم بیش از 63،000 دلار در آوریل ، روز دوشنبه به زیر 30،000 دلار کاهش یافت. اما پس از آنکه بنیانگذار میلیاردر جزئیات بیشتری از سهام خود و شرکتهایش را در پنل مجازی فاش کرد ، قیمت دوباره صعود کرد.

علاوه بر دارایی های شخصی بیت کوین و دارایی های بیت کوین تسلا ، شرکت هوافضا SpaceX وی همچنین دارای بیت کوین است. ماسک افزود که او شخصاً اتر و (البته) dogecoin نیز دارد. قیمت هر سه ارز رمزنگاری شده پس از اظهارات وی افزایش یافت.

لیست مستقیم Coinbase چشم انداز استارت آپ های fintech و crypto را تغییر می دهد
منبع Tech Crunch