ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در توییتی اعلام کرد که این شرکت باید به‌طور موقت آخرین نسخه نرم‌افزار بتای خودراننده کامل (FSD) شرکت را کمتر از یک روز پس از انتشار آن، پس بگیرد.

“مشاهده برخی مشکلات در 10.3، بنابراین به طور موقت به 10.2 برگردید.” ماسک روز یکشنبه توییت کردبه “لطفاً توجه داشته باشید، این مورد با نرم افزار بتا قابل انتظار است. آزمایش تمام تنظیمات سخت افزاری در همه شرایط با QA داخلی (تضمین کیفیت) غیرممکن است، بنابراین بتا عمومی است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که تسلا پس از چندین بار سقوط، مورد انتقاد رگولاتورهایی قرار گرفته است که ایمنی نرم‌افزار FSD را زیر سوال می‌برند. علیرغم نامش، FSD به خودروهای تسلا قابلیت های خودمختار نمی دهد. این یک سیستم کمک راننده پیشرفته است و رانندگان هنوز باید کاملاً مراقب باشند حتی زمانی که FSD درگیر است. یک مطالعه اخیر MIT نشان داد که رانندگان کمتر توجه دارند که می تواند منجر به خطرات ایمنی شود.

نسخه 10.3 قرار بود روز جمعه برای برخی از دارندگان تسلا منتشر شود و روز شنبه ماسک گفت که باید یک روز دیگر منتظر بمانند.

او روز شنبه در توییتی نوشت: «پسرفت در برخی از پیچ‌های چپ در چراغ‌های راهنمایی توسط QA داخلی در 10.3 مشاهده شد». “در کار تعمیر، احتمالا فردا منتشر می شود.”

ویدئوهایی که توسط کاربران بتا نرم افزار 10.3 ارسال شده است، هشدارهای متعدد برخورد رو به جلو را نشان می دهد، علیرغم اینکه خطری فوری وجود ندارد، و حتی برخی خودروها بدون دلیل ترمز خودکار می کنند. رانندگان همچنین به رسانه‌های اجتماعی برای پست کردن مشکلاتی از جمله ناپدید شدن گزینه Autosteer، مشکلات مربوط به کروز کنترل آگاه از ترافیک و وحشت Autopilot مراجعه کردند. مشک توییت کرد که این شرکت در حال کار روی مسائل مربوط به Autopilot و کروز کنترل استبه

ماسک هنوز تاریخ انتشار احتمالی نسخه بعدی FSD را به اشتراک گذاشته است.
منبع Tech Crunch