خرید یک گوشی اندرویدی به یک مصرف کننده خاص نیاز دارد ، با این حال از Apple Music استفاده کنید. اما همپوشانی کوچک در نمودار ون ممکن است بزرگتر شود. ماه گذشته در WWDC ، اپل از به روزرسانی رایگان مشترکان Apple Music رونمایی کرد که جریان صوتی بدون ضرر و صدای فضایی را با پشتیبانی از Dolby Atmos اضافه کرد. اکنون ، کاربران اندروید نیز می توانند به این ویژگی ها دسترسی داشته باشند.

سال گذشته ، Google برنامه Google Play Music (RIP) خود را با هدف مهاجرت کاربران به YouTube Music خاموش کرد. برخی از طرفداران قدیمی اندروید هنوز از این تصمیم ناراضی هستند و احساس نمی کنند YouTube Music در حد مطلوبی است – اما برای صوتی صوتی ، این به روزرسانی های Apple Music ممکن است همان چیزی باشد که برای تغییر آنها لازم است. با این حال ، هنوز همه دستگاه های Android از Atmos پشتیبانی نمی کنند.

Apple Music تنها پلت فرم پخش جریانی نیست که کیفیت صدای خود را افزایش می دهد. در همان روزی که اپل ویژگی های صوتی ارتقا یافته خود را در WWDC اعلام کرد ، آمازون موزیک نیز اعلام کرد که از جریان بدون ضرر و صدای فضایی با قابلیت Atmos پشتیبانی می کند. مانند اپل ، آمازون این پیشرفت ها را بدون هزینه اضافی برای مشترکان ارائه می دهد. Spotify قصد دارد یک ویژگی صوتی بدون ضرر را با نام HiFi نیز راه اندازی کند ، اما این یک افزودنی برتر است و نه یک نسخه رایگان مانند Apple Music یا Amazon Music. YouTube Music هنوز ویژگی قابل مقایسه ای ارائه نمی دهد.

در حال حاضر ، Spotify با 158 میلیون مشترک پرداخت شده صنعت پخش جریانی را رهبری می کند. برای مقایسه ، اپل موزیک در ژوئن 2019 60 میلیون مشترک و آمازون موسیقی 55 میلیون در ژانویه 2020 مشترک داشتند ، اما از آن زمان هر دو شرکت تعداد به روز شده مشترکی ندارند YouTube Music حداقل 20 میلیون کاربر پولی دارد. حتی در هدفون های با درجه مصرف نیز می توانید تفاوت بین یک فایل FLAC بدون فشرده سازی و یک mp3 فشرده را بشنوید – اما اگر چنان صوتی صوتی زیادی دارید که باید به صدای با کیفیت عالی گوش دهید ، فقط Tidal را تهیه کنید.

اپل موزیک لیست های پخش Spatial Audio را به Spatial Audio و Lossless Audio راه اندازی می کند


منبع Tech Crunch