صنعت فناوری اغلب تصور می شود که حوزه جوانان و جدید است. ما تأکید بر بنیانگذاران جوان (“40 زیر 40”) ، ایده های بدیع و چالش های مخرب برای مارک های قدیمی ، شرکت های فعلی و طرز تفکر “قدیمی” را مشاهده می کنیم.

اما یکی از چیزهایی که در سفر خود در زمینه تاسیس آخرین استارتاپ خود آموختم این است که فناوری باید برای همه قابل دسترس و قابل دسترس باشد ، و هیچ جا این مهمتر از توانمندسازی افراد مسن نیست.

افراد مسن یکی از مخاطبان کم مخاطب برای محصولات و پلتفرم های فناوری جدید هستند. فرصت عظیمی برای ارائه محصولات و خدمات وجود دارد که زندگی سالمندان و نسلهای آینده مسن تر را در آینده بهتر می کند. اگر ما فرصت خدمات رسانی به افراد مسن را تشخیص دهیم ، بنیانگذاران در هر فضا ، از edtech تا مراقبت های بهداشتی ، از خدمات مالی گرفته تا روباتیک ، می توانند تأثیر بیشتری داشته باشند.

یکی از بهترین استراتژی ها برای شرکت های فناوری که می خواهند به بازار بزرگسالان خدمات ارائه دهند این است که ارزش پیشنهادی خود را بر توانمندسازی افراد مسن متمرکز کنید.

محصول “برای افراد مسن” تهیه نکنید

افراد مسن اغلب توسط شرکت های فناوری نادیده گرفته می شوند. انصافاً ، بازاریابی محصولات و خدمات به عنوان “برای افراد مسن” بسیار سخت (و غیر حساس و غیرممکن) است ، زیرا افراد این گروه تمایل ندارند خود را “قدیمی” تصور کنند.

یکی از بهترین استراتژی ها برای شرکت های فناوری که می خواهند به بازار سالمندان خدمات ارائه دهند این است که ارزش پیشنهادی خود را بر توانمندسازی افراد مسن متمرکز کنید. از محصول “برای افراد مسن” استفاده نکنید – محصولی بسازید که به افراد مسن کمک می کند زندگی سالم تر ، فعال تر و متصل تری داشته باشند.

صرف نظر از فضای آموزشی ، خدمات مالی ، فناوری سلامت ، محصولات مصرفی یا سایر خدمات دیجیتالی نوآورانه برای سالمندان ، شرکت های فناوری فرصت های بزرگی برای توانمندسازی افراد مسن دارند.

ما نمونه های بسیار خوبی را مشاهده می کنیم ، از جمله:

  • AgeBold در حال انجام کارهای جالب با برنامه های ورزشی در خانه برای افراد مسن است تا تعادل ، قدرت و تحرک آنها را بهبود بخشد. ارزش پیشنهادی: برای پیری بهتر ورزش کنید. این یک محصول “برای” افراد مسن است ، اما پیام بر توانمندسازی و تقویت قدرت متمرکز است و به افراد کمک می کند تا با افزایش سن ، زندگی سالم تر و فعال تری داشته باشند.

  • Eldera.ai کودکان را با مربیان بزرگسال مورد بررسی قرار می دهد ، برای مکالمات یک به یک یا گروهی و فعالیتهای یادگیری از راه دور. این مفهوم بسیار قدرتمند است زیرا به افراد مسن کمک می کند تا تجربه زندگی خود را به اشتراک بگذارند و با دیگر خانواده ها ارتباط برقرار کنند.

افراد مسن چیزهای زیادی برای ارائه دارند. به جای نزدیک شدن به این بازار به عنوان “مشکلی” که باید حل شود ، استارتاپ ها باید با افراد مسن به عنوان گروهی فعال ، کنجکاو و آماده یادگیری که مشتاق توانمندسازی هستند ، در ارتباط باشند.

اندازه فرصت بازار بزرگسالان مسن را تشخیص دهید

اغلب به نظر می رسد که امروزه بسیاری از برنامه های کاربردی برای مصرف کنندگان برای افراد جوان ایجاد شده است. اما بین محل مورد توجه و سرمایه گذاری بیشتر صنعت فناوری و قدرت هزینه و ترجیحات شیوه زندگی افراد مسن امروزی ، یک ارتباط بزرگ وجود دارد.

بزرگسالان مسن ترین افراد جمعیتی برای دنیای فناوری هستند. آنها همچنین یکی از سریعترین گروه های سنی هستند. انتظار می رود تعداد افراد 65 سال به بالا در سراسر جهان از 524 میلیون نفر در سال 2010 به 1.5 میلیارد نفر در سال 2050 برسد.

انتظار می رود که “اقتصاد نقره ای” که توسط نیروی هزینه ای افراد مسن هدایت می شود ، تا دهه 2030 رشد کند ، زیرا افراد مسن ثروتمندترین گروه سنی هستند و تعداد آنها 3.2 per در سال در حال رشد است (در مقایسه با 0.8 for برای کل جمعیت). به
منبع Tech Crunch