Android امروز اطلاعاتی را در مورد شش ویژگی که تابستان امسال ارائه می شود به اشتراک گذاشت. برخی از این موارد فقط به روزرسانی کیفیت زندگی هستند ، مانند ستاره دار کردن پیام های متنی که بعداً به راحتی آنها را پیدا کنید ، یا بسته به آنچه تایپ می کنید پیشنهادهای متنی Emoji Kitchen را دریافت می کنید. اما جنبه های دیگر این به روزرسانی بر امنیت ، ایمنی و قابلیت دسترسی تأکید دارد.

تابستان سال گذشته ، گوگل یک ویژگی در Android اضافه کرد که اساساً از تلفن شما به عنوان لرزه سنج برای ایجاد “بزرگترین شبکه تشخیص زمین لرزه در جهان” استفاده می کند. این سیستم رایگان است و از زمان آزمایش در کالیفرنیا ، در نیوزیلند و یونان نیز راه اندازی شد. اکنون ، Google این ویژگی را در ترکیه ، فیلیپین ، قزاقستان ، جمهوری قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان معرفی خواهد کرد. این شرکت می گوید که آنها همچنان در اولویت قرار دادن کشورهایی هستند که بیشترین خطر زلزله را دارند ، این ویژگی را در سال جاری ادامه دهند.

اعتبار تصویر: گوگل

گوگل همچنین در حال توسعه ویژگی دیگری است که سال گذشته منتشر شد ، و این باعث می شود Google Assistant با برنامه های Android سازگار باشد. در به روزرسانی اولیه ، برنامه هایی مانند Spotify ، Snapchat ، Twitter ، Walmart ، Discord ، Etsy ، MyFitnessPal ، Mint ، Nike Adapt ، Nike Run Club ، eBay ، Kroger ، Postmates و Wayfair پشتیبانی شدند. به روزرسانی امروز به برنامه هایی مانند eBay ، Yahoo! امور مالی ، استراوا و پایتخت یک. این ویژگی ها با پشتیبانی اپل از Siri با برنامه های iOS قابل مقایسه است که شامل قابلیت باز کردن برنامه ها ، انجام کارها و ضبط یک دستور سفارشی است.

وقتی نوبت به قابلیت دسترسی می رسد ، Google در حال افزایش ویژگی تشخیص نگاه خود است که اکنون در نسخه بتا است. تشخیص نگاه به افراد امکان می دهد فقط درصورتی که به صفحه نمایش خود نگاه می کنند از Voice Access بخواهند تا پاسخ دهد و این امکان را به افراد می دهد که به طور طبیعی بین گفتگو با دوستان و استفاده از تلفن خود جابجا شوند. اکنون ، دسترسی صوتی دارای ورودی رمز ورود پیشرفته ای نیز خواهد بود – وقتی فیلد رمز عبور را تشخیص می دهد ، به شما امکان می دهد حروف ، اعداد و نمادها را با گفتن “P بزرگ” یا “علامت دلار” وارد کنید ، برای کاربران آسان تر می کند برای ورود سریعتر به این اطلاعات حساس در ماه اکتبر ، دستیار Google در دستگاه های قابل دسترسی با نگاه خیره کننده در دسترس قرار گرفت و در همان ماه ، محققان Google نسخه آزمایشی را ارائه دادند که باعث می شد افرادی که از زبان اشاره استفاده می کنند به عنوان “سخنران فعال” در تماس های ویدیویی شناخته شوند. اپل هنوز ویژگی قابل توجهی برای تشخیص نگاه ندارد که به طور گسترده در دسترس باشد ، اگرچه آنها SensoMotoric Instruments (SMI) را که یک شرکت ردیابی چشم است ، در سال 2017 خریداری کردند. بنابراین ، امیدوارم که ویژگی های دستیابی مشابهی نیز در اپل وجود داشته باشد ، خصوصاً به عنوان Google همچنان به ساخت خود ادامه می دهد.

به روزرسانی امروز Android همچنین به کاربران Android Auto اجازه می دهد تا بیشتر تجربه های خود را شخصی سازی کنند. اکنون ، می توانید صفحه پرتاب خود را از تلفن خود تنظیم کنید ، حالت تاریک را به صورت دستی تنظیم کنید و با استفاده از نوار پیمایش AZ و دکمه “بازگشت به بالا” به راحتی محتوای برنامه های رسانه را مرور کنید. برنامه های پیام رسانی مانند WhatsApp و Messages اکنون در صفحه راه اندازی سازگار هستند – با احتیاط ادامه دهید و حواس شما را پرت نکنید – و برنامه های شارژ ، پارکینگ و ناوبری EV هم اکنون برای استفاده در دسترس خواهند بود.


منبع Tech Crunch