اسنپ ​​در تماس با درآمد خود در روز پنجشنبه گفت که انتظارات درآمد سه ماهه سوم خود را برآورده نکرده است. اسنپ ​​درآمد 1.07 میلیارد دلاری را در سه ماهه سوم گزارش کرد که امیدهای وال استریت مبنی بر اینکه این شرکت 1.1 میلیارد دلار درآمد داشته باشد را از دست داد.

این شرکت روزانه 306 میلیون کاربر فعال دارد ، در حالی که 293 میلیون کاربر در سه ماهه دوم گزارش کرده بود. این رشد استراتوسفری نیست، اما برای پلتفرمی که چندی پیش خطر از بین رفتن کامل آن را داشت، بسیار سالم به نظر می رسد.

اسنپ ​​چت این کاهش درآمد را به تغییر بزرگ حریم خصوصی iOS اپل نسبت داد که محدودیت‌های جدیدی را برای اپلیکیشن‌هایی که به دنبال ردیابی رفتار کاربران فراتر از مرزهای خود هستند، اعمال می‌کند. ایوان اشپیگل ، مدیر عامل اسنپ ، در این تماس خاطرنشان کرد که این شرکت از تاثیر مخرب بر ابزارهای تبلیغاتی بسیار مبهوت شده است. بدون دیدگاه گسترده‌ای که بسیاری از تبلیغ‌کنندگان به آن عادت داشتند، باید با روش‌های جدید و محدودتر اندازه‌گیری رفتار کاربر سازگار شوند. اشپیگل گفت: «این ابزارها اساساً کور شدند.

اشپیگل آسیب‌های کسب‌وکار اسنپ را موقتی توصیف کرد و خاطرنشان کرد که سازگاری با شرایط عادی جدید «فقط زمان می‌برد» و تأثیر طولانی‌مدت تغییرات تبلیغات اپل همچنان قابل مشاهده است. او همچنین نقش روندهای گسترده تر بازار همه گیر را در عملکرد ضعیف اسنپ مشاهده کرد.

Snap تنها تجارت تبلیغاتی نیست که با تغییرات iOS سازگار شده است و این مزیت بزرگی برای حفظ حریم خصوصی کاربران است. فیس بوک همچنین هشدار داد که انتظار دارد در سه ماهه سوم به دلیل سیاست های جدید اپل که توانایی این شرکت را برای هدف قرار دادن تبلیغات کاهش می دهد، تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

جای تعجب نیست که اکثر مردم از ردیابی بین پلتفرمی که کسب‌وکارهای تبلیغاتی مانند اسنپ و فیس‌بوک در هنگام انتخاب به آن متکی هستند، منصرف می‌شوند. برخلاف رهبری فیسبوک، اشپیگل به طور مداوم از تصمیم اپل برای ایجاد حریم خصوصی بیشتر در سیستم عامل تلفن همراه خود حمایت کرده است، علیرغم اینکه این تغییرات ممکن است بر سود اسنپ تأثیر بگذارد.

اپل از ویژگی های جدید حریم خصوصی iOS 15 در WWDC رونمایی کرد

اسنپ ​​بهترین سه ماهه خود در چهار سال گذشته را داشت


منبع Tech Crunch