استرالیا پس از هدف قرار گرفتن در فضای مجازی در مقیاس وسیع دولتی ، اعلام کرده است که در طی 10 سال 926.1 میلیون دلار برای تقویت دفاعیات امنیتی سایبری خود هزینه خواهد کرد.
اسکات موریسون ، نخست وزیر این کشور در اوایل این ماه گفت که تهدیدات علیه استرالیا نه تنها پیچیده است بلکه به سمت “همه سطوح دولت ، صنعت ، سازمان های سیاسی ، آموزش ، بهداشت ، ارائه دهندگان خدمات اساسی و بهره برداران سایر زیرساخت های مهم” سوق می یابد.
تاکنون استرالیا نشان نداده است که چه کسی معتقد است مسئول حملات اخیر بوده است. با این حال ، سه منبع در مورد این موضوع به اطلاع رویترز گفتند که اعتقاد بر این است که چین مسئولیت این کشور است ، اما پکن این ادعاها را رد کرده است. در بیانیه ای ، موریسون توضیح داد که چرا استرالیا سرمایه گذاری زیادی در دفاع از امنیت سایبری می کند و می گوید:

کارشناسان امنیت سایبری برای مقابله با تهدیدات امنیتی coronavirus به نیروها می پیوندند

استرالیا با حمله سایبری “مستقر در ایالت” روبرو است – در اینجا چگونگی محافظت آنلاین خود را بیان می کنید
ناسا با افزایش حملات سایبری روبرو است

“اولویت اصلی دولت فدرال حمایت از اقتصاد ، امنیت ملی و حاکمیت کشور ما است. فعالیت های سایبری مخرب آن را تضعیف می کند. ”
سرمایه گذاری در زمینه امنیت سایبری
از صندوق هایی که استرالیا برای بهبود وضعیت امنیت سایبری خود سرمایه گذاری خواهد کرد ، 324 میلیون دلار برای استخدام 500 کارشناس امنیتی اضافی برای تقویت آژانس اطلاعات سایبری این کشور ، مدیرکل استرالیا استفاده خواهد شد.
به گفته لیندا رینولدز وزیر دفاع کشور ، این بودجه بخشی از سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در توانایی های جنگ سایبری و بخشی از برنامه است که به دنبال حمله سایبری به پارلمان استرالیا و سه حزب از بزرگترین احزاب سیاسی این کشور در سال گذشته تسریع شد.
در حالی که استرالیا به طور علنی افشای مسئولیت هک رخ داده فقط چند ماه قبل از انتخابات آن را انجام نداد ، سازمان های اطلاعاتی این کشور توانستند تشخیص دهند که چین مسئول حمله سایبری است. یک بار دیگر ، پکن انکار کرد که مسئولیت این حمله را بر عهده داشته است.
حملات سایبری و سایر تهدیدات آنلاین باعث ایجاد اختلال در مشاغل و همچنین دولت ها می شود و این احساس بسیار قابل توجهی را ایجاد می کند که استرالیا می خواهد قبل از این که با حمله دیگری روبرو شود ، در دفاع سایبری خود دو برابر شود.
تمام دستگاه های خود را با بهترین نرم افزار آنتی ویروس به صورت آنلاین محافظت کنید
از طریق رویترز


منبع Tech Radar