بورس در حال سفر به دور دنیا است ، ما را به بازارهای مختلف راه اندازی می کند تا درک کنیم که چگونه جغرافیاهای مختلف در طی یک رونق تاریخی فعالیت سرمایه های خطرپذیر پیش می روند. در سطح جهانی ، دنیای سرمایه های خطرپذیر خشمگین است و مبالغ رکوردی را به شرکت های فن آوری تازه وارد وارد می کند. اما سرمایه به طور یکنواخت جریان ندارد.

به عنوان مثال ، انفجار سرمایه ای که توسط استارت آپ های آمریکایی در این سال جمع شده است با یک صحنه سرمایه گذاری خطرناک چینی در تضاد است. اما جدا از چین ، بیشتر کشورهای مهم و نوپای مورد علاقه سرمایه گذاران زیادی را شاهد هستند. قاره آفریقا نیز از این قاعده مستثنی نیست.


بورس استارتاپ ها ، بازارها و پول را کشف می کند.

هر روز صبح آن را در Extra Crunch بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


داده های اولیه نشان می دهد که آفریقا قرار است سوابق تاریخی را از نظر سرمایه مخاطره آمیز در سال جمع آوری کند و در نیمه اول سال 2021 تقریباً دو برابر بودجه جمع آوری شده توسط استارت آپ های آفریقایی در نیمه اول سال 2020 به دست آمده است. هرگز بیش از آنچه در حال حاضر دارند به سرمایه دسترسی ندارند.

اما تعداد زیاد می تواند تحریف کننده باشد. چند دور بزرگ می تواند تصویری کلی از سرمایه گذاری نسبت به آنچه که در واقع برای استارت آپ های روی زمین وجود دارد ، روزتر به نظر برسد. برای درک کامل دسترسی به سرمایه بازار استارتاپ ، می خواهیم مراحل بیشتری را که سرمایه به سرعت در حال جریان است و نقاط زندگی استارتاپ را که بیشتر یک قطره است ، درک کنیم.

به همین منظور ، The Exchange تعدادی از منابع داده در مورد عملکرد سرمایه گذاری Q2 2021 و H1 2021 آفریقا را گردآوری کرد و نتایجی را از نتایج جمع آوری کرد داریو جولیانی از Briter Bridges ، یک ارائه دهنده داده های تجاری متمرکز بر آفریقا ، و خولیو دیبو موپمبا از Toumaï Capital برای گسترش درک ما از این قاره.

بیایید بفهمیم که کدام مراحل راه اندازی آسانترین و سخت ترین دسترسی به سرمایه را دارند ، آیا آفریقا کمبود اعتبار باقی می ماند ، آیا تغییر تنوع در بودجه بنیانگذار را درک می کنیم ، و اینکه چه چیزی با مجموع سرمایه گذاری های چشمگیر فین تک در سه ماهه اخیر حاصل می شود.

بازگشت 2021

پس از یک مقداری دشوار 2020 ، سرمایه های خطر پذیر که به استارت آپ های آفریقایی می روند ، در حال افزایش است ، با گزارش ها نشان می دهد که سرمایه گذاری های جمع آوری شده در نیمه اول سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار بوده است ، البته با تغییرات کمی – اختلافات داده ها یک مسئله تکراری است وقتی که می آید به داده های VC. دلایل ساختاری برای اعداد اندکی واگرا وجود دارد که به طور کامل از بین نرفته اند ، اما منابع مختلف ما هنوز در روند کلی و نتایج پارک توپ موافق هستند.

به عنوان مثال ، خبرنامه Substack با محوریت آفریقا ، The Big Deal ، مجموعاً 1.14 میلیارد دلار H1 2021 را برای معاملات بالاتر از 1 میلیون دلار و 1.19 میلیارد دلار هنگام درج معاملات در بازه 100000 تا 1 میلیون دلاری ، گزارش كرد. این اعداد و ارقام با بریتر بریجز که 1.2 میلیارد دلار بودجه فاش شده بین ژانویه و ژوئن 2021 و با برآورد 1.03 میلیارد دلار از انجمن سرمایه خصوصی جهانی (GPCA) همزمان است. این ارقام همچنین مطابق با پیش بینی های سال 2021 شتاب دهنده فناوری AfricaArena است که در گزارشی در اوایل سال جاری برآورد کرد “سرمایه گذاری در [African] استارت آپ های فناوری بین 2.25 تا 2.8 میلیارد دلار خواهد بود و این بهترین سال در تاریخ سرمایه گذاری فناوری در این قاره است. “
منبع Tech Crunch