استارت آپ مراقبت های بهداشتی اندونزی پریکسا با مشارکت سرمایه گذاران برگشت دهنده از جمله گروه بیمارستان های سیلوام ، 3 میلیون دلار به رهبری MDI Ventures و صندوق فناوری Trans-Pacific Technology (TPTF) جمع آوری کرده است.

با این کار مجموع جمع آوری شده Prixa از زمان راه اندازی آن در سال 2019 به 4/5 میلیون دلار رسیده است. بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی James Roring MD ، در یک ایمیل به TechCrunch گفت که بودجه جدید Prixa را قادر می سازد تا بسترهای نرم افزاری و مشتری خود را مقیاس بندی کند. Prixa از یک مدل B2B استفاده می کند و با پرداخت کنندگان خدمات بهداشتی مانند ارائه دهندگان بیمه و شرکت ها همکاری می کند. در حال حاضر از طریق مشتریان B2B خود ، به حدود 10 میلیون بیمار خدمات ارائه می دهد.

Prixa در حال حاضر با چهار بیمه بزرگ همکاری می کند و شش بیمه دیگر در خط کوتاه مدت خود دارد. Roring گفت ، این برنامه همچنین با بزرگترین سرپرستان شخص ثالث اندونزی کار می کند و به آن امکان می دهد تا بیشتر به بیمه شدگان برسد.

پلت فرم Prixa شامل یک دستیار بهداشت دیجیتال برای پاسخگویی به سوالات بیماران ، مشاوره پزشکی از راه دور ، زایمان داروخانه و تشخیص آزمایشگاه درخواستی است. در حالی که بیماران بیشتری به دنبال مشاوره آنلاین برای مراقبت های اولیه بودند ، در طی بیماری همه گیر COVID-19 میزان مصرف افزایش یافت.

استارت آپ های پزشکی از راه دور خود را برای جهانی پسا همه گیر قرار می دهند

Halodoc و Alodokter (که MDI نیز پشتیبانی می کند) از دیگر استارت آپ های telehealth در اندونزی هستند. هر دو بیماران را به طور مستقیم با ارائه دهندگان خدمات درمانی و بیمه متصل می کنند. Roring گفت Prixa با تمرکز بر کنترل بیشتر هزینه برای پرداخت کنندگان مراقبت های بهداشتی و جایگاه خود را به عنوان یک سیستم عامل مراقبت های اولیه دیجیتال تمایز می دهد.

رورینگ گفت: “با مدیریت علامت دار بیماران در خارج از مراکز مراقبت عالی و مراقبت از بیماری های مزمن غیر واگیر بصورت آنلاین ، پریکسا می تواند به طور م theثری میزان ادعاهای سرپایی و هزینه های بستری پس از آن را برای پرداخت کنندگان خدمات بهداشتی کاهش دهد.” “علاوه بر این ، ترکیبی از یک پایگاه داده پزشکی در حال رشد و قوی ، و همچنین رهنمودهای بالینی اثبات شده ، از طریق استاندارد سازی درمان توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ما ، به بهره وری هزینه و بهینه سازی خدمات کمک می کند.”

در بیانیه مطبوعاتی در مورد بودجه ، Aditia Henri Narendra ، مدیر کل ارتباطات حقوقی و شرکتی MDI Ventures ، گفت ، “MDI این بودجه را به طور مشترک هدایت کرد زیرا Prixa توانایی خود را در حمایت از شرکت های بیمه و بیمارستان ها در دسترسی بیشتر خدمات پزشکی نشان داده است از طریق سیستم پزشکی از راه دور هوش مصنوعی آن مقرون به صرفه است. “

بهداشت و درمان موج بعدی آزاد سازی اطلاعات است


منبع Tech Crunch