Elroy Air یک سری 40 میلیون دلاری از جمله تامین مالی از بازوی سرمایه گذاری لاکهید مارتین برای افزایش ساخت ، آزمایش و اعتبار سنجی پهپاد باری خودران افتتاحیه خود جمع آوری کرده است.

در مرحله تامین مالی شرکت هایی از Marlinspike Capital و Prosperity7 و همچنین سرمایه گذاران موجود Catapult Ventures ، DiamondStream Partners ، Side X Side Management ، Shield Capital Partners و Precursor Ventures حضور داشتند. این دور آخر مجموع جمع آوری شده الروی را تا امروز به 48 میلیون دلار می رساند.

این شرکت چهار و نیم ساله توسط دیوید مریل و کلینت کوپ تاسیس شد. “ما شرکت را با این بینش دوگانه آغاز کردیم که فناوری توانمند در دسترس بود ، اینجا برای ساخت هواپیماهای بدون سرنشین بزرگتر بود. […] مریل در مصاحبه اخیر خود با TechCrunch گفت: چیزهای مفید زیادی وجود دارد که سیستم های بزرگتر می توانند از آنها پشتیبانی کنند.

الروی بر ساختن آنچه کوفی آسانته ، معاون استراتژی و توسعه کسب و کار الروی ، که “سیستم دو منظوره” نامیده می شود ، متمرکز است ، هم برای صنایع دفاعی و هم برای بازارهای تجاری مناسب است. پرچمدار هواپیمای باری خودمختار الروی ، چاپارال ، برای پرواز در مسافت 300 مایل ، حمل 300 تا 500 پوند بار طراحی شده است و دارای قابلیت پرواز و جابجایی خودکار اتوماتیک است. ایده این است که نیاز به انسان را نه تنها در صندلی خلبان ، بلکه در زمین ، بارگیری و تخلیه دستی بار را به حداقل برسانیم.

https://www.youtube.com/watch؟v=_V3oD7u5V6w

بر خلاف سایر رقبای موجود در فضا ، چاپارال از نوع هیبریدی برقی ، مجهز به پیشرانه های تمام الکتریکی ، ژنراتور و موتور جت توربوشفت است. این ژنراتور بیشتر در هنگام برخاستن و فرود آمدن استفاده می شود که هر دوی آنها پر انرژی هستند ، به عنوان راهی برای افزایش قدرت روتورها.

سیستم محرکه آن یک تمایز کلیدی بین محصول Elroy Air و شرکت هایی است که در حال ساخت تاکسی هوایی eVTOL هستند ، مانند Joby Aviation. دیوید مریل ، مدیرعامل Elroy Air گفت: “آنچه ما از مشتریان خود شنیدیم این بود که آنها به مسیرهای طولانی تر و مأموریت هایی با برد بیشتر از آنچه فناوری باتری امروزی می تواند از آن پشتیبانی کند ، نیاز دارند.” “برای ما کاملاً واضح شد که ما به یک برنامه جایگزین منبع تغذیه برای یک وسیله نقلیه نیاز داریم.”

تمایز دیگر از دیگر VTOL ها این است که Elroy غلاف بار را از طریق هواپیمای بدون سرنشین از طریق عملکرد خودکار حمل بار جدا کرده است. از طریق ترکیبی از GPS و فناوری سنجش ، پهپاد می تواند محموله را به صورت خودکار حمل و بارگیری کند. این طراحی به منظور حداکثر رساندن کارایی و آزاد کردن افراد برای بسته بندی و نصب غلاف های بار است.

این ویژگی می تواند به ویژه در محیط های دفاعی مفید باشد ، زیرا ماموریت هایی مانند تامین مجدد سربازان گاهی اوقات می تواند خطراتی را برای خلبانان ، خدمه و مسافران محموله به همراه داشته باشد.

“به طور کلی ، در جامعه امنیت ملی این علاقه وجود دارد که تدارکات سریعتر و خودکارتر باشد و این تغییر از هواپیماهای گران قیمت که شما تعداد زیادی از آنها را ندارید ، به هواپیماهای کوچکتر و کم هزینه تر که می توانید بیشتر داشته باشید ، تبدیل شود.” ”مریل گفت.

این شرکت تعداد انگشت شماری از مراحل بعدی را دارد که باید قبل از شروع پرواز برای مشتریان دفاعی یا تجاری انجام دهد. از نظر دفاعی ، الروی اعتبارسنجی پرواز خود را با نیروی هوایی ایالات متحده و نیروی دریایی سال آینده آغاز می کند. این شرکت از طریق Agility Prime با نیروی هوایی یک فاز 3 قرارداد تحقیقات نوآوری در مشاغل کوچک دارد که بخشی از آن عملیات پرواز را با این سیستم های بعدی انجام می دهد.

به احتمال زیاد این شرکت می تواند عملیات تجاری خود را در خارج از کشور ، در مکانهایی که دارای استانداردهای نظارتی متفاوتی هستند ، قبل از گذراندن مراحل کامل صدور گواهینامه در ایالات متحده با اداره هوانوردی فدرال ، آغاز کند. قبل از اینکه بتواند تجارت داخلی خود را آغاز کند ، باید به گواهینامه نوع و گواهی قسمت 135 دست یابد. آنها در مورد فروش سیستم های Chaparral به شرکت هایی که می خواهند خودشان شبکه را اداره کنند و سیستم های Chaparral خود را به عنوان یک شرکت هواپیمایی باربری کامل سرویس می دهند ، انعطاف پذیر هستند.

“فضای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین با پهپادهای کوچک مایل آخر به سرعت افزایش یافته است […] و اکنون این فصل جدید برای مایل میانی باز می شود [cargo delivery]”مریل گفت. “ما بسیار هیجان زده هستیم که این فناوری آماده پشتیبانی از آن است ، مشتریان آن را می خواهند ، و ما یک تیم ایجاد کرده ایم و بودجه ای را برای انجام آن جمع آوری کرده ایم.”

بازار پهپادهای آمریکایی بعد از آن چه می شود؟


منبع Tech Crunch