تجارت موبایل جایی است که در آن قرار دارد و افزایش سرمایه گذاری در شرکت های به اصطلاح تجارت محاوره ای این فرصت را تأکید می کند.

ویا ، یک استارت آپ دو ساله ، مستقر در Bay Area ، یکی از کسانی است که موج سواری می کند ، برخی از روندهای مشخص شده ماه به ماه را مشخص کرده است. اولاً ، فروش تجارت الکترونیکی امسال بیشتر از تلفن دسک تاپ (در برخی از برآوردها 70٪) در تلفن های همراه انجام می شود ، مردم تمایل دارند پیام های متنی را بلافاصله بلافاصله بخوانند و مصرف کنندگان بیش از 30 دقیقه در روز را با برنامه های پیام رسان تلفن همراه درگیر می کنند. .

وی همچنین اصرار دارد که برخلاف مجموعه جدیدی از شرکت های نوپا که به کمک خرده فروشان و سایر افراد برای پخش پیام های بازاریابی خود از طریق پیام کوتاه متمرکز شده اند ، جایی برای یک بازیکن وجود دارد تا از ارائه کدهای کوپن ، به بسیاری از قطعات دیگری که به یک تجربه خوشحال کننده مصرف کننده اضافه می کنند ، بپردازد. برای شروع روند بازگشت

در واقع ، طبق گفته بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، Tejas Konduru – یک درجه از دانشگاه بریگام یانگ که والدینش از هند به آمریکا مهاجرت کرده اند و خود نیز در استارت آپ های فناوری کار کرده اند – یکی از بینش هایی که شرکت 50 نفره او در اوایل کار خود داشت این بود که علی رغم این همه بسیاری از مشتریان از مرورگر تلفن همراه خود برای بازدید و خرید از فروشگاه های خود استفاده می کنند ، بسیاری از خرده فروشان از سازندگان وب سایت مانند Shopify یا BigCommerce برای “جمع کردن همه چیز در تلفن همراه استفاده می کنند ، فقط فضای کافی برای یک تصویر و یک دکمه خرید” را دارند. کندرو فهمید که باید راهی برای استفاده از آن وجود داشته باشد تجربه خریدی که همه این مشتریان با مارک ها در وب سایت خود دارند و باعث می شود آنها به روشی سریع و بومی همراه باشند.

راه حل ، وی می گوید ، کمک به مشاغل تجاری است که در دستگاه ها و برنامه هایی که بیشتر از همه استفاده می کنند با مشتری تعامل برقرار می کنند. کوندورو می گوید: “وقتی کسی از Shopify در BigCommerce از هر یک از این سیستم عامل ها استفاده می کند ، ما آن را به Via نیز متصل می کنیم و در کل تجربه خرید را می گیرد و اجازه می دهد تا [customers] برای رفتن سریع به سمت راست یک منو یا دوست داشتن آن از طریق یک کاتالوگ در ، برای مثال ، مسنجر فیس بوک. Via همچنین با گرفتن یک وب سایت ، مانند یک برنامه بومی Android Android ایجاد می کند ، آن را در یک برنامه بومی Android Android شبیه سازی می کند ، سپس لایه گفتگوی درون برنامه ای اطلاع رسانی فشار را می فروشد. اساساً ، “وی اضافه می کند ،” در هر زمان کسی از طریق تلفن خرید می کند و آنها از مرورگر استفاده نمی کنند همان چیزی است که ویا کنترل می کند. “

به نظر می رسد “پیام” به افراد مناسب رسیده است. ویا ، که سال گذشته راه اندازی شد ، می گوید اکنون 54 نفر به طور تمام وقت مشغول به کار هستند ، 190 مارک به عنوان مشتری در اختیار دارند و 15 میلیون دلار بودجه از سری A به حمایت از Footwork ، شرکت سرمایه گذاری جدید با همکاری سابق Stitch Fix تأمین کرده اند. COO مایک اسمیت و سرمایه گذار سابق Shasta Ventures نیخیل باسو تریودی.

چارلز 6.4 میلیون یورو بذر جمع آوری می کند تا “تجارت گفتگو” را به WhatsApp بیاورد

از دیگر شرکت کنندگان در این دوره می توان به Peterson Ventures اشاره کرد ، جایی که یک بار Konduru در آنجا کارآموزی کرد. بنیانگذار مشهور جاش جیمز از دومو ، جایی که کندورو نیز یک بار در آنجا داخلی شد و یک لیست طولانی از سایر سرمایه گذاران برجسته دیگر ، از جمله ریان اسمیت از Qualtrics و بنیانگذار Lattice و مدیر عامل شرکت جک آلتمن.

در مورد چگونگی شارژ شرکت ، طبق ماهیت شرکتهای سنتی SaaS ، ماهیانه یا سالانه هزینه ای درخواست نمی شود بلکه در عوض هزینه های مربوط به تعامل ، اعم از پیام کوتاه یا دقیقه صوتی یا ویدیویی یا GIF ، دریافت می شود.

به گفته کوندورو ، که می گوید مشتری متوسط ​​ویا 15 برابر سرمایه خود را بازده می گیرد و از ماه مه سال 2020 – زمانی که خدمات شرکت فعال شد – تا دسامبر ، این شرکت شروع به جمع شدن کرده است ، این شرکت 51 میلیون دلار فروش داشته است. کوندورو از بیان دقیق اینکه چه مقدار از طریق این معاملات دیده شده است ، خودداری کرد اما می گوید این شرکت در مسیر دستیابی به درآمد سالانه 10 میلیون دلار در سال جاری است.

در مورد چگونگی شروع علامت های تجاری با ویا ، گفتن این شرکت بسیار ساده است. Konduru می گوید ، تا زمانی که یک شرکت از یک پلتفرم تجاری – از Shopfiy گرفته تا WooCommerce گرفته تا Salesforce استفاده می کند – تقریباً 5 دقیقه طول می کشد تا یک برنامه تلفن همراه با یک منو با انواع تعاملاتی که برند می تواند از طریق بستر Via فعال کند ، تولید شود.

یالو 50 میلیون دلار برای ساخت خدمات “تجارت c” برای برنامه های چت مانند WhatsApp جمع می کند

کوندورو ، که قبل از تصمیم به راه اندازی وی ، در بانکداری سرمایه گذاری سر و کار داشت ، می گوید که از کشش سریع استارتاپ تعجب نمی کند ، هرچند که می گوید از وسعت گفتگوهایی که شرکت می بیند ، او را غافلگیر کرده است. در حالی که وی تصور می کرد Via می تواند یک کانال بازاریابی قوی برای مارک هایی باشد که از این پلتفرم برای بیرون کشیدن اعلان های مربوط به سبدهای خرید رها شده و زایمان های آینده استفاده می کنند ، این یک خیابان دو طرفه بیش از تصور اوست.

”هر ماه ، شاید 15000 نفر باشند که روند بازگشت را از طریق Via شروع می کنند و از کانالی که Via پشتیبانی می کند اعلانی دریافت می کنند. اما ناگهان – بیایید بگوییم مشتری اندازه تی شرت اشتباه گرفته است – مردم شروع به برقراری ارتباط با نام تجاری می کنند. همه چیز را می بینید ، از قدردانی طرفداران برای پرداختن به تغییرات پیام رسانی در مورد کد تخفیف نامناسب تا تبادل نوع سفارش من. این چیزی است که من انتظار نداشتم ، “می گوید: Konduru ، که می گوید قبل از افزایش دور خود در سری A ، وی 4.2 میلیون دلار بودجه بذر به رهبری پیترسون ونچرز جمع کرد.

“من فکر کردم که مردم فقط به اعلان نگاه می کنند و مانند آن را جایی به ورطه انتقال می دهند. در عوض ، مردم شروع به تعامل با نام تجاری می کنند. “


منبع Tech Crunch