اریک شرمیت ، رئیس اجرایی سابق الفبای ، در مصاحبه ای با بی بی سی هشدار داد كه هواوی برای امنیت ملی چالش هایی را ایجاد می كند و این شركت چینی درگیر “اقدامات غیرقابل قبول” شده است.
اشمیت پس از کناره گیری از سمت خود به عنوان رئیس اجرایی در شرکت مادر گوگل ، هم اکنون ریاست هیئت نوآوری دفاعی پنتاگون را بر عهده دارد.
وی در یک مستند بی بی سی رادیو 4 ، مدعی شد که اطلاعات مربوط به روترهای هواوی به دست دولت چین تمام شده است. با این حال ، ویکتور ژانگ ، رئیس انگلیس Huawei ، ادعاهای خود را در بیانیه ای به بی بی سی رد کرد و گفت:

ایالات متحده ممنوعیت هواوی را برای یک سال دیگر تمدید کرد

چین رقیب GPS خود را راه اندازی می کند – و در حال اتمام است
Huawei منبع باز TensorFlow رقیب MindSpore

“ادعاهای مطرح شده توسط اریک اشمیت ، که اکنون برای دولت آمریکا کار می کند ، به سادگی صحیح نیست و مانند ادعاهای مشابه در گذشته ، از شواهد پشتیبان گرفته نشده است. هواوی از هر دولتی ، از جمله دولت چین مستقل است.”
چالش برای رهبری ایالات متحده است
در مصاحبه ، اریک اشمیت همچنین توضیح داد كه هواوی برای رهبری آمریكا چالشی را مطرح می كند زیرا این یك شركت چینی است كه در صحنه جهانی فعالیت می كند اما در حال ساختن محصولات بهتر از رقبای خود است. وی معتقد است که پاسخ تسلط هواوی در بخش فناوری ، تشویق بیشتر رقابت در این زمینه است.
اشمیت همچنین فاش کرد که وی توانایی چین برای نوآوری در طول کار خود در سیلیکون ولی را دست کم ارزیابی کرده است و می گوید:
وی گفت: “من تعصبات مربوط به چین را در سالهای کار با آنها تحمل کرده ام. اینکه آنها در کپی کردن چیزها بسیار خوب هستند ، آنها در سازماندهی کارها بسیار خوب هستند ، که تعداد زیادی از افراد را به سمت آن می کشند. اما آنها قرار نیست کارهای جدیدی انجام دهند. آنها اگر بخواهید ، مطالب ما را در سرقت بسیار خوب هستند. این پیش داوری ها باید بیرون بریزند. چینی ها در زمینه های مهم تحقیق و نوآوری به مانند غرب در حد خوب و شاید بهتر هستند. ”
برای رقابت بهتر با چین ، اشمیت معتقد است كه غرب باید سرمایه گذاری بیشتری را در زمینه بودجه تحقیق ، تشویق همکاری بین بخش خصوصی ، ایالتی و آكادمیك انجام دهد و در مقابل بهترین استعدادها از سراسر جهان باز باشد.
این چیزی است که شما باید درباره 5G بدانید
از طریق BBC


منبع Tech Radar