قوانین واردات استرالیا تغییر کرده است و درهای بسیاری از مدلهای میدان چپ را که اکنون در دسترس خریداران خودروهای دست دوم است ، باز می کند.

از بین رفتن صنعت تولید خودروی محلی باعث شده است كه در سال های اخیر قوانین حمایت از واردات خودرو استرالیا آرام شود.
در حالی که مقررات واردات اطمینان می دهد که خریداران خودروهای جدید نمی توانند نمایندگی های گام به گام را کنار بگذارند ، اکنون فرصت های زیادی برای کسانی که برای یک ماشین دست دوم خریداری می کنند وجود دارد تا از چیزی کمی منحصر به فردتر برخوردار شوند.
CarAdvice با Jarad Cole از شرکت Iron Chef Imports در کوئینزلند در مورد اینکه چرا برخی افراد تصمیم به وارد کردن اتومبیل از خارج از کشور دارند گفت: “واردات برای سفارش فرصتی برای خریداران با شرایط خاص برای تهیه اتومبیل با ویژگی ها و تجهیزات موجود در مدل های تحویل محلی نیست. ، عملی باشند یا مبتنی بر عملکرد “.
در حالی که بیشتر افراد واردات ژاپن را با اتومبیل های دارای عملکرد مرتبط می دانند ، بسیاری از افراد نیز اتومبیل هایی را انتخاب می کنند که دارای کمکهای حرکتی است و مخصوص افراد معلول طراحی شده است.

“فرآیند واردات آسان است. خریدار معمولاً در مورد مدلهایی که در حال حاضر واجد شرایط واردات هستند تحقیق خواهد کرد و سپس برای تهیه یکی از آنها در ژاپن با کارگزار تماس می گیرد. بیشتر اتومبیلها از حراج خریداری می شوند و قبل از پیشنهاد کارگزار از طرف آنها شخصاً مورد بازرسی قرار می گیرند.” آقای کول به CarAdvice گفت.
در حالی که صدها مدل مختلف برای واردات وجود دارد ، ما لیستی از پنج وسیله نقلیه جالب در بازار ژاپن را آماده کرده ایم که اکنون می توانید به استرالیا وارد کنید.

میتسوبیشی ایرترک – 10،000 دلار

میتسوبیشی اوتلندر محبوب این دوره به صورت محلی عرضه می شد ، اما اینطور نبود. Airtrek از یک موتور جداشده از لنسر تکامل رالی استفاده می کند ، چهار سیلندر 2.0 لیتری توربوشارژ 179 کیلووات را به هر چهار چرخ می فرستد. از آنجا که هم Outlander و هم Lancer Evo در اینجا موجود بودند ، تهیه بسیاری از لوازم یدکی Airtrek نسبتاً آسان است. این ماشین برای علاقه مندان است که نیاز به حمل کالسکه دارند و با کمتر از 10،000 دلار می توان آن را حمل کرد.

سوزوکی کری – 20000 دلار
ضد وانت آمریكایی ، سوزوكی كری (و همچنین Daihatsu Hi-Jet) مناسب برای مشاغل شهرستانی و كشاورزان كشورهایی كه نیاز به پساب دارند. این مدل ها که در ژاپن به عنوان کامیون های ‘kei’ شناخته می شوند ، از موتورهای 0.6 لیتری سه سیلندر اقتصادی مجهز شده اند ، اما می توانند با استفاده از چهار چرخ محرک برد کم ، قابلیت آفرود واقعی را داشته باشند. مدل های جدید این یوت های کوچک که با بدنه دامپزشکی یا جعبه یخچال دار عرضه می شوند ، دارای تجهیزات شگفت آور ایمنی هستند: کیسه های هوا دوگانه ، ABS ، کنترل کشش ، کنترل پایداری ، جلوگیری از برخورد و هشدار خروج از خط. همه به مبلغ 20000 دلار.

سوزوکی آلتو کار می کند – 25000 دلار
یک ماشین “کی” دیگر ، اما این نسخه عملکردی سوزوکی آلتو است – یک دریچه شهری بسیار کوچک. آلتو ورکس در اصل کار خود را با یک توربوشارژ سه سیلندر و چهار چرخ متحرک انجام داد. اگرچه سوزوکی در طی این سالها تعدادی موتور ارائه می داد ، مدلهای اولیه Alto Works از اوایل دهه 1990 هنوز از 50 کیلووات خجالتی بودند. ممکن است اکنون خیلی به نظر برسد ، اما در وسایل نقلیه با وزنی در حدود 700 کیلوگرم ، ممکن است سرعت آنها خیلی کند نباشد که تصور می کنید. اما اگر به نسخه مدرن تری نیاز دارید ، مدل های کم استفاده را می توانید با قیمت کمتر از 25000 دلار بخرید.

داهاتسو راکی ​​- 30000 دلار
استرالیا در سال 2006 نام تجاری داهاتسو را از دست داد ، اما این شرکت همچنان به تولید مدل های مقرون به صرفه در ژاپن ادامه می دهد. در حالی که نسل اول در اینجا با سوزوکی ویتارا اصلی رقابت می کرد ، راکی ​​این سنت را در کشور خود ادامه داده است. راکی جدید یک SUV کوچک است ، موتور و زیربنای خود را با Toyota Raize به اشتراک می گذارد. با پشتیبانی از یک سیلندر 1.0 لیتری توربو با قدرت 72 کیلووات / 140 نیوتن متر ، Rocky پیشرانه تمام چرخ و تمام تجهیزات ایمنی را که انتظار می رود در یک SUV مدرن و اقتصادی با هزینه کمتر از 30000 دلار ارائه دهید ، ارائه می دهد.

Toyota Blade Master – 15000 دلار
تویوتا کرولا به لطف قابلیت اطمینان و ارزش فروش بالای یکی از محبوب ترین اتومبیل های کوچک در استرالیا بوده است. پس چه اتفاقی می افتد که موتور 3.5 لیتری V6 را از کمری به بدنه کرولا بیندازید؟ شما Toyota Blade Master را دریافت می کنید. 206kW V6 hatch قدرت سالم را نسبت به موتورهای چهار سیلندر استاندارد ارائه شده در مدل های Corolla استرالیایی فراهم می کند. اما این مدل کمتر یک استاد است و بیشتر یک جک تمام معاملات است ، زیرا شخصیت خودرو بیشتر از یک دریچه داغ با یک کروزر همسو است. چراغهای جلو و عقب تجدیدنظر شده به این معنی است که Blade Master از یک دستگاه کرولا که در آن کار می کند برجسته خواهد بود ، اما توجه آن را به خود جلب نخواهد کرد. قیمت V6 Blade Master حدود 15000 دلار خواهد بود.


منبع : Car Advice