از آنجا که مسائل مربوط به محیط زیست در دهه 1990 واقعاً روی سن آمد ، برخی از خودروسازان آلمانی در گروه های مخفی ملاقات می کردند تا اطمینان حاصل کنند که اتومبیل آنها به طور صنعتی در انتشار گازهای گلخانه ای نقش دارد. طبق اعلام اتحادیه اروپا ، فولکس واگن ، آئودی ، پورشه ، بی ام و و شرکت مادر دایملر مرسدس بنز به طور غیرقانونی با هدف محدود کردن رقابت در تمیز کردن آلاینده ها برای اتومبیل های دیزلی جدید توافق کرده اند ، که اساساً استفاده از فناوری آلاینده های پاک کننده را کندتر می کند. روز پنجشنبه ، اتحادیه اروپا به دلیل مشارکت در کارتل آلاینده ها ، یک میلیارد دلار (875 میلیون یورو) جریمه برای فولکس واگن و BMW صادر کرد.

جانشین اجرایی کمیسیون اتحادیه اروپا ، مارگرت وستاجر در بیانیه ای گفت: “پنج تولید کننده خودرو دایملر ، بی ام و ، فولکس واگن ، آئودی و پورشه از این فناوری برای کاهش انتشار مضرات فراتر از آنچه از نظر قانونی تحت استانداردهای آلایندگی اتحادیه اروپا مورد نیاز است ، برخوردار بودند.” وی افزود: “اما آنها از استفاده از پتانسیل كامل این فناوری برای پاك كردن بهتر از آنچه كه در قانون لازم است ، جلوگیری كردند. بنابراین تصمیم امروز درباره چگونگی اشتباه همکاری های فنی مشروع است. و وقتی شرکتها با هم تبانی می کنند تحمل نمی کنیم. طبق قوانین ضد انحصاری اتحادیه اروپا غیرقانونی است. رقابت و نوآوری در مدیریت آلودگی خودرو برای دستیابی به اهداف بلند پروازانه Green Deal برای اروپا ضروری است. و این تصمیم نشان می دهد که ما از اقدام در برابر انواع رفتارهای کارتل که این هدف را به خطر می اندازد دریغ نخواهیم کرد. “

همه طرفین به مشارکت خود اعتراف کردند و توافق کردند که توافق کنند. فولکس واگن ، صاحب آئودی و پورشه ، باید حدود 595 میلیون دلار و BMW نیز 442 میلیون دلار بپردازد. دایملر مجبور بود حدود 861 میلیون دلار بپردازد ، اما این شركت با جلب افشاگر از جریمه ها طفره می رود. بنابراین ما حدس می زنیم که دایملر بدون اسکات خلاص می شود؟

BMW در سال گذشته 4.62 میلیارد دلار سود خالص کسب کرد و VW در سال 2019 حدود 12.2 میلیارد دلار و نزدیک به 23 میلیارد دلار سود کسب کرد ، بنابراین این احساس خوب سیلی به مچ دست شماست. و به یاد داشته باشید ، این اولین بار نیست که VW به یک رسوایی آلایندگی تبدیل می شود.

در سال 2015 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده اعلامیه ای مبنی بر نقض قانون هوای پاک را به VW برای افزودن عمدی نرم افزار به موتورهای دیزلی خود صادر کرد تا به نظر برسد که تحت کنترل انتشار گازهای گلخانه ای است ، در حالی که در واقع ماشین های آن بیش از مبلغ قانونی

در اقدام خود علیه این شرکت ها ، اتحادیه اروپا توافق نامه شرکت ها را در مورد اندازه مخازن مورد استفاده برای AdBlue انجام داد ، یک راه حل که با اگزوز اتومبیل های دیزلی مخلوط می شود تا آلاینده های مضر را خنثی کند. این شرکت ها توافق کردند که حتی در ساخت تمیزتر اتومبیل نیز رقیب نباشند.

اشپیگل برای اولین بار در سال 2017 اخبار مربوط به این کارتل را منتشر کرد و شرکت ها دست به کار شستشوی سبز شدند. در همان سال ، همه طرف های درگیر و همچنین شرکت فورد موتور ، برای ایجاد یک شبکه شارژ با قدرت بالا برای EV ها به نام Ionity ، با هم متحد شدند. این طرح برای ساخت و بهره برداری از حدود 400 ایستگاه شارژ در سراسر اروپا تا سال 2020 بود ، اما به نظر می رسد که Ionity تنها موفق به نصب 300 ایستگاه شارژ در سراسر اروپا شده است و حتی سال گذشته به طور قابل توجهی قیمت شارژ را به میزان 500٪ افزایش داد.

در اوایل این هفته ، تجارت کامیون های سنگین VW ، گروه تراتون ، دایملر کامیون و گروه ولوو برای سرمایه گذاری نزدیک به 593 میلیون دلار در شبکه ایستگاه های شارژ عمومی برای کامیون های سنگین برقی و اتوبوس های طولانی در سراسر اروپا به همکاری پرداختند.

چه چیزی فن آوری هیدروژن را تأمین می کند؟


منبع Tech Crunch