ویرجین مدار روز شنبه در یک نشست خبری مطبوعاتی به میزبانی مدیر عامل شرکت دن هارت و VP پروژه های ویژه Will Pomerantz برگزار شد. این شرکت قصد دارد اولین آزمایش آزمایشی مداری خود را روز یکشنبه ، تقریباً ساعت 9:30 AM PT (12:30 PM ET) انجام دهد ، اگرچه قابلیت انعطاف پذیری آن برای بسته شدن به آماده سازی و وضعیت هوا وجود دارد. اگر با این تست موفق شود ، به یک باشگاه نخبگان شرکت های خصوصی پرواز که واقعاً آن را به مدار خود ساخته اند می پیوندد – اما این تنها معیار موفقیت برای ویرجین برای آزمایش آزمایشی فردا نیست.

هارت و پومرانتز روزنامه نگاران را با استفاده از برنامه پرواز و سناریوهای مختلف از آنچه ممکن است رخ دهد ، گرفتند و انتظارات را با یادآوری کسانی که در این تماس قرار دارند ، یادآور می شوند: “حدود نیمی” از اولین پروازهای کامل یک شرکت با شکست مواجه هستند. در حالی که پومرانتز به میزان عدم موفقیت اشاره کرد ، وی همچنین سریع اظهار داشت که بسیار مفتخر است از کاری که تیم Virgin Virgin در آن زمان انجام داده است ، و به توانایی های مهارت شن و ماسه آنها اطمینان دارد.

پومرانتز گفت: “شما اساساً به جایی می رسیدید که به زیر هر سنگ نگاه کرده اید و تأیید می کنید که برای تأیید اینکه سیستم آماده است ، کاری دیگر برای انجام شما وجود ندارد.” این همان کاری است که ما انجام داده ایم ما با آزمایش های بسیار زیادی رو به رو شده ایم ، اساساً همه کارهایی را انجام داده ایم که می توانیم فکر کنیم که باید انجام دهیم از جمله پرتاب موشک با کرایوژنیک و سوخت و فشار و پرواز کردن آن به سمت قطره. “

نکته ای که Pomerantz بیان می کند ، موضوعی است که اغلب در توسعه موشک و موشک های فضایی ایجاد می شود – شما می توانید سیستم ها را بصورت جداگانه آزمایش کنید ، شبیه سازی ها را اجرا کنید و هرچه ممکن است آماده کنید ، اما هیچ چیز کاملاً مقایسه ای با پرواز سیستم کامل آنطور که در نظر گرفته شده است نیست. تحت شرایط دنیای واقعی

Virgin Orbit انتظار دارد که از اول صبح روز یکشنبه سوخت موشک را شروع کند ، و همانطور که گفته شد هدف قرار دادن 9:30 AM PT (12:30 PM ET) برای پرتاب واقعی است ، هرچند که دارای انعطاف پذیری چند ساعته بعد از آن نقطه موردی است. همه چیز باید حرکت کند از آنجا ، پرتابگر دختر Cosmic Girl ، که به هواپیمای بوئینگ 747 تغییر یافته است که موشک LauncherOne خود را حمل می کند ، حدود 45 دقیقه تا یک ساعت پرواز می کند تا در حدود 35000 پا به نقطه سقوط برسد. این زمانی است که موشک جدا خواهد شد ، و موتور خود را آتش می زند و ادامه خواهد داد – امیدوارم که تمام راه به فضا برسد ، اگرچه ویرجین عملکرد و شرایط آن را تحت نظر دارد و بسته به نحوه پرتاب ، می تواند از مدار واقعی متوقف شود.

از نقطه سقوط ، Cosmic Girl به باند فرودگاه خود در Mojave Air و Spaceport در کالیفرنیا باز خواهد گشت ، جایی که تقریباً 30 دقیقه پس از انتشار LauncherOne باید به زمین بیفتد. هارت توضیح داد که تمام راه اندازی این است که داده های بیشتری را برای اطمینان از اینکه هر قسمت از این فرآیند به همان شکلی طراحی شده است که پس از اتمام وسایل نقلیه پرتاب به وضعیت عملیاتی طراحی شده باشد ، جمع آوری کند.

هارت گفت: “هدف این پرواز آزمایش بطور تدریجی موشک و هواپیما و سیستم در هنگام عبور از عملیات است.” با گذشت روز ، بارگیری و یادگیری خواهیم کرد. بنابراین می خواهیم اطلاعات مربوط به توالی بار خود ، پرواز اسیر شده ما و پرواز کامل موشک پس از پرواز را از طریق پرواز مرحله اول ، جدایی ، پرواز مرحله دوم و غیره و غیره بدست آوریم. و ما ایستگاههای telemetry را در سرتاسر جهان داریم که داده های آن را پایین می آورند. داده ها ، برای فردا ، محصول پرواز است. “

نتایج این پرواز ، استراتژی پیشروی Virgin Virgin را به شما اطلاع خواهد داد ، که شامل امیدوارم پرواز یک یا دو بار دیگر در سال جاری باشد ، که پومرانتز خاطرنشان کرد: از نظر اهداف نسبت به سایر فضاپیماهای جدید توسعه یافته در گذشته ، نسبتاً پرخاشگرانه است. سپس آنها همچنین نگاه می کنند که در سال 2021 دو برابر چندین بار پرواز کنند.

هارت در پاسخ به این سؤال که در مورد مناسب بودن بازارشان ، خاطرنشان کرد که وی معتقد نیست صنعت کوچک ماهواره از نظر طیف وسیعی از پیشنهادات انعطاف پذیر از خدمات خوبی برخوردار است ، خاطرنشان کرد: مأموریت های سهم سواری اغلب فضاپیما را در کمتر از مدارهای مطلوب ، در جایی که آنها نیز ترک می کنند ، رها می کنند. فقط با روشی به خطر افتاده عمل کنید یا باید به اتوبوس درون فضا تکیه کنید تا بقیه راه را به آنها منتقل کنید. Virgin Orbit قصد دارد به اندازه کافی مقرون به صرفه باشد که مشتری های ماهواره ای کوچک بتوانند از آن استفاده کنند تا دقیقاً در همان مکان مورد نیاز خود به آنجا بروند. وی همچنین افزود که به دلیل طراحی پرتابگر داخلی آن ، از نظر سایت های پرتاب انعطاف پذیر است ، که اساساً به معنای آن است که می تواند یک مأموریت را از هر کجا که یک Boeing 747 بتواند عملیاتی کند – پرواز کند – که قطعاً در مورد هیچ کدام صادق نیست. اپراتور موشک سنتی.

همانطور که هارت همچنین متذکر شد ، تعداد شرکت هایی که در واقع به فضا پرواز می کنند و بارهای خود را به نمایندگی از مشتریان تحویل می دهند ، هنوز هم اندک است – تعداد زیادی شرکت وجود دارد که به سمت آن هدف می روند ، اما تعداد کمی از آنها که حتی در یک مأموریت آزمایشی موفق شده اند ، تلاش می کنند. . Virgin Orbit می تواند فردا به آن باشگاه نخبگان بپیوندد – مشروط بر اینکه همه چیز به خوبی پیش برود.


منبع Tech Crunch