رباتیک صنعتی هستند بزرگ و سنگین – و در بعضی موارد ، از نظر قانونی خطرناک است. آموزش آنها نیز بسیار دشوار است – به ویژه اگر قصد دارید آنها را برای کارهایی خارج از اهداف هدف خود اجرا کنید.

یک فرصت عظیم برای شرکت AI / نرم افزار مناسب وجود دارد که به شما کمک می کند تا سیستم های حجیم را که برای مواردی مانند ساخت اتومبیل طراحی شده آسان تر و همه کاره تر کنید. صادقانه بگویم ، احتمالاً فضای کافی برای حمایت از چندین شرکت در این رده وجود دارد ، زیرا ربات ها به طور فزاینده ای به بخش اساسی تجارت ما تبدیل می شوند.

این هفته شاهد یک جفت خبر بزرگ از شرکت های فعال در آن فضا بودیم. روز سه شنبه ، کوواریانت افزایش 80 میلیون دلاری را اعلام کرد – پیگیری سریع سری B 40 میلیون دلاری که در ماه مه سال 2020 اعلام کرد.

اعتبار تصویر: کوواریانت

من با رئیس جمهور ، دانشمند ارشد و بنیانگذار (و دوره های تکراری TC Session: مهمان رباتیک) ، پیتر ابیلل برای تهیه این قطعه صحبت کردم ، که می توانید اینجا ببینید من بیشتر مغز استاد طولانی مدت دانشگاه UC Berkeley را در مورد برخی از گرایشهای رباتیک گسترده تر انتخاب کردم.

ما از ابتدای شیوع همه گیر شاهد افزایش چشمگیری در فعالیت های سرمایه گذاری پیرامون رباتیک و اتوماسیون بوده ایم. آیا پیش بینی می کنید که این علاقه حفظ شود؟

فقط حفظ نخواهد شد. این در مقیاس چشمگیر همچنان شتاب می گیرد. تقاضا جدید نیست اما همه گیر مسلماً تقاضا برای رباتیک های مقاوم و مقاوم را افزایش داده است. COVID-19 یک جدول زمانی را که از قبل در حرکت بود تسریع کرد. از دیگر عواملی که به این حرکت کمک می کنند می توان به افزایش تجارت الکترونیکی جایگزین خریدهای فروشگاهی همراه با تلاش آمازون برای بهره وری اشاره کرد. آنها انتظارات مصرف کننده را از تحویل سریع در سراسر کشور افزایش داده و این وعده را عملی کرده اند که اغلب با اتوماسیون انبار آغاز می شود.

رویکرد دانشگاه ها در زمینه جوجه کشی شرکت ها به عنوان فردی که هم در یک زمینه آموزشی و هم در یک شرکت تازه کار تجربه دارد ، چگونه تکامل یافته است. برای تقویت کارآفرینی چه کارهای بیشتری می توان و باید انجام داد؟

با هوش مصنوعی ، گذار از تحقیق به عمل فوق العاده سریع انجام شده است. یک ایده می تواند امروز منتشر شود ، و بسیاری از شرکت ها ممکن است روز بعد آن را در سیستم های خود پیاده سازی کنند. این روند باعث شده است تا محققان هوش مصنوعی در ساخت برنامه های جدید موقعیت منحصر به فردی داشته باشند (این را با مقایسه کنید ، بیایید بگوییم ، با Airbnb ، Uber ، شرکت های تحویل مواد غذایی و غیره از تجارت)

از نظر ساختاری ، یک تغییر واضح در بسیاری از دانشگاه ها ، معرفی هوش مصنوعی در بسیاری از برنامه ها است. یک مثال عالی ، دوره “کسب و کار هوش مصنوعی” است که من به طور مشترک در مدرسه تجارت Haas در برکلی تدریس می کنم و به دانشجویان بازرگانی درک درستی از نقش هوش مصنوعی امروز و همچنین روند و آینده ای که ممکن است به همراه داشته باشد ، می دهد. .

برای تقویت کارآفرینی بیشتر در ایالات متحده ، رهبری باید در نظر بگیرد که چگونه بسیاری از دانشجویان بین المللی همچنین محققان برجسته هوش مصنوعی هستند. روند سریعتر ویزا / گرین کارت برای کارآفرینان تأثیر بسیار بالایی خواهد داشت.

آیا با رشد کواریانت پیش بینی می کنید که به تدریس ادامه دهید؟

آره. من یک همکاری بسیار قوی بین حضور در خط مقدم تحقیقات علمی آکادمیک در برکلی و پیشتاز بودن در تحقیق و توسعه صنعتی برای آوردن هوش مصنوعی به عنوان دانشمند ارشد در Covariant به دنیای واقعی می بینم. فرهنگی که مدیرعامل ما پیتر شن در Covariant پرورش داده است نیز همسویی زیادی با این امر دارد. کنجکاوی و یادگیری مادام العمر از ارزشهای اصلی شرکت کوواریانت است.

تیم شما چقدر تعصب در کار هوش مصنوعی خود را در نظر می گیرد؟

تعصب در سیستم های هوش مصنوعی البته یک مسئله صنعت گسترده تر است و ذهن اعضای تیم ما را به خود مشغول کرده است. از امروز ، تعصب در سیستم های AI مستقیماً نقشی در تلاش های فعلی انبارداری رباتیک ما ندارد. با این حال ، تضمین کیفیت به طور کلی هسته اصلی هر کاری است که ما انجام می دهیم و تضمین کیفیت یک محور نیست ، ما باید کیفیت و پوشش منابع مختلف داده و عملکرد را در SKU ، انبارها ، مشتریان و غیره در نظر بگیریم. از این نظر ، در واقع بسیاری از موازات فنی وجود دارد.

به نظر می رسد بیشتر فعالیت ها در جبهه رباتیک صنعتی در سمت نرم افزار / هوش مصنوعی اتفاق می افتد. آیا تولیدکنندگان رباتیک با پیشرفت نرم افزار همچنان به تکامل سخت افزار خود ادامه می دهند؟

در واقع ، در حالی که خود ما بیشتر روی نرم افزار / هوش مصنوعی تمرکز می کنیم ، با شرکای شگفت انگیز برای ارائه سیستم های رباتیک کاملاً کارا همکاری می کنیم. با این کار ، شاهد بهبود مستمر سخت افزار نیز هستیم. در طول یک دوره کوتاه مدت بیشتر قابل مشاهده است ، تغییرات مداوم در ابزار پایان بازو است. علاوه بر این ، ما ایده های جالب توجهی در زمینه نقشه راه چند ساله در فاکتورهای شکل بازوی رباتیک می بینیم که برای تحقیق و توسعه و طراحی بیشتر به بازار نیاز دارد.

اعتبار تصویر: تحقیقات گرامازیو کوهلر ، ETH زوریخ

خبر مهم دیگر هفته رونمایی از Intrinsic ، جدیدترین نمایش رباتیک Alphabet است. یا ، حدس می زنم باید بگویم ، بازی رباتیک اخیراً اعلام شده. ظاهراً spinout Alphabet X حدود پنج سال است که در دست کار است. این یک سابقه نسبتاً ناهموار رباتیک برای Alphabet / Google است که شامل مالکیت مختصر Boston Dynamics است. اما به نظر می رسد پیشنهاد این شرکت با آنچه گوگل در آن برتری دارد ، مطابقت بیشتری داشته باشد.

در اینجا مدیر عامل شرکت Intrinsic ، وندی تان وایت است که اخیراً به عنوان جانشین Alphabet of Moonshots خدمت کرده است:

طی چند سال گذشته ، تیم ما در حال بررسی این موضوع است که چگونه به ربات های صنعتی توانایی انجام حس ، یادگیری و ایجاد تنظیمات خودکار هنگام انجام تکالیف را می دهد ، بنابراین آنها در طیف وسیعی از تنظیمات و برنامه ها کار می کنند. ما با همکاری تیم های مختلف Alphabet و با شرکای خود در تنظیمات ساخت دنیای واقعی ، نرم افزاری را آزمایش کرده ایم که از تکنیک هایی مانند درک خودکار ، یادگیری عمیق ، یادگیری تقویت کننده ، برنامه ریزی حرکت ، شبیه سازی و کنترل نیرو استفاده می کند.

اعتبار تصویر: چابکی

بسته شدن جمع بندی هفته با یک جفت ربات ورزشی. اول بازگشت Cassie ، ربات دو پا دانشگاه ایالتی اورگان است. Cassie کمی از صندلی عقب خود به OSU spinoff ربات تحویل Agility ، Digit ، نگاه کرد ، اما این مدرسه همچنان به انجام کارهای جالب با این سیستم عامل ادامه می دهد. یک تیم تحقیقاتی با استفاده از الگوریتم یادگیری تقویت عمیق ، به آموزش ربات برای دویدن کمک کرد.

در حقیقت ، کاسی موفق شد 5K را در 53 دقیقه اجرا کند. از نظر استانداردهای انسانی عالی نیست ، اما برای یک ربات با استفاده از یک باتری بسیار خوب است ، به ویژه هنگامی که شما 6.5 دقیقه در عیب یابی یک رایانه بیش از حد گرم شده و یک چرخش ضعیف مانور دهید.

خارج از المپیکی ها و فروشندگان تی شرت ، شاید تویوتا بیشترین ناامید کننده در مورد تصمیم اولیه برای به تأخیر انداختن بازی های المپیک تابستانی باشد. این غول خودرو به وضوح بازی های توکیو را به عنوان یک فرصت ایده آل برای به نمایش گذاشتن فناوری خود برای جهان تصور کرد.

اکنون که بازی ها روشن است ، ربات بسکتبال CUE این شرکت با روشی بزرگ بازگشته است. بعد از اولین بار در سال 2018 ، CUE در نیمه وقت در بازی ایالات متحده آمریکا و فرانسه سه امتیازی شد.

5 ضرورت جمع آوری کمک مالی برای استارت آپ های رباتیک


منبع Tech Crunch