اسکنر بیومتریک آمازون برای خرده فروشی ، دستگاه نخل خوان Amazon ، در حال گسترش در خارج از فروشگاه های غول تجارت الکترونیک است. این شرکت امروز اعلام کرد که مشتری ثالث اولیه خود را با شرکت فروش بلیط AXS به دست آورده است ، که سیستم آمازون وان را در دنور ، آمفی تئاتر Red Rocks کلرادو به عنوان گزینه ای برای ورود بدون تماس برای بازدیدکنندگان پیاده سازی می کند.

این اولین بار است که سیستم آمازون وان در خارج از یک فروشگاه خرده فروشی متعلق به آمازون مورد استفاده قرار می گیرد و اولین بار است که از آن برای ورود به یک مکان سرگرمی استفاده می شود. آمازون می گوید که انتظار دارد AXS این سیستم را در آینده به مکانهای بیشتری عرضه کند ، اما هیچ اطلاعاتی در مورد کدام و چه زمان ارائه نکرد.

در Red Rocks ، مهمانان می توانند AXS Mobile ID خود را با آمازون وان در ایستگاه های اختصاصی قبل از ورود به آمفی تئاتر مرتبط کنند ، یا می توانند یکبار در داخل ایستگاه دوم ثبت نام کنند تا از خواننده در رویدادهای AXS آینده استفاده کنند. فرایند ثبت نام حدود یک دقیقه به طول می انجامد و مشتریان می توانند انتخاب کنند که یکی یا هر دو کف دست خود را ثبت نام کنند. پس از راه اندازی ، فروشندگان تیکت می توانند از یک خط ورودی اختصاصی برای کاربران آمازون وان استفاده کنند.

برایان پرز ، مدیرعامل AXS ، در بیانیه ای گفت: “ما مفتخریم که با آمازون همکاری می کنیم تا آینده بلیط را از طریق نوآوری پیشرفته شکل دهیم.” “ما همچنین بسیار هیجان زده هستیم که آمازون وان را برای مشتریان و صنعت خود در زمانی که نیاز به راه حل های سریع ، راحت و بدون تماس بلیط وجود دارد ، ارائه دهیم. در AXS ، ما به طور مداوم از فناوری های جدید برای توسعه بلیط های امن و هوشمندتر استفاده می کنیم که تجربه طرفداران را قبل ، حین و بعد از رویدادها بهبود می بخشد. “

اعتبار تصویر: آمازون

نخل خوان آمازون برای اولین بار در زمان همه گیری در سپتامبر 2020 معرفی شد ، به عنوان راهی برای خریداران برای پرداخت در فروشگاه های راحت Amazon Go با استفاده از کف دست خود. برای استفاده از سیستم ، مشتریان ابتدا کارت اعتباری خود را وارد کرده و سپس کف دست خود را بر روی دستگاه قرار می دهند تا چاپ کف دست منحصر به فرد خود را با مکانیسم پرداخت خود مرتبط سازد. پس از راه اندازی ، مشتریان می توانند فقط با نگه داشتن کف دست خود در بالای اسکنر بیومتریک برای یک ثانیه وارد فروشگاه شوند. آمازون از این سیستم به عنوان یک روش پرداخت امن تر و بدون تماس یاد کرد ، زیرا مشتریان قرار نیست خواننده را لمس کنند. (امیدوارم با توجه به شدت گرفتن همه گیری همه چیز چنین باشد.)

در بخش فناوری ، آمازون وان از فناوری بینایی رایانه ای برای ایجاد امضای کف دست استفاده می کند.

در ماه های پس از آن ، آمازون سیستم بیومتریک را به چندین فروشگاه دیگر ، از جمله سایر فروشگاه های رفاهی Amazon Go ، فروشگاه های مواد غذایی Amazon Go و فروشگاه های Amazon Books و فروشگاه های 4 ستاره آمازون ، گسترش داد. در آوریل امسال ، سیستم انتخاب مکان های Whole Foods را به ارمغان آورد. برای تشویق ثبت نام بیشتر ، آمازون حتی 10 دلار اعتبار تبلیغاتی معرفی کرد تا چاپ کف دست شما را در فروشگاه های پشتیبانی شده خود ثبت کند.

هنگامی که چاپ کف دست به حساب های آمازون مرتبط می شود ، این شرکت قادر است اطلاعات مربوط به فعالیت های آفلاین مشتریان را برای هدف قرار دادن تبلیغات ، پیشنهادات و توصیه ها در طول زمان جمع آوری کند. و تا زمانی که مشتری آن را به طور صریح حذف نکند ، یا اگر مشتری حداقل دو سال از این ویژگی استفاده نکند ، اطلاعات در اختیار آمازون قرار می گیرد.

در حالی که سیستم پرداخت جالبی را در زمینه پرداخت ارائه می دهد ، سابقه آمازون در این زمینه نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را افزایش داده است. این شرکت در گذشته خدمات تشخیص چهره بیومتریک را به نیروی انتظامی در ایالات متحده فروخته بود. فناوری تشخیص چهره آن موضوع یک دعوی حریم خصوصی اطلاعات بود. و مشخص شد که هنوز پس از حذف فایل های صوتی کاربران از داده های صوتی الکسا ، ذخیره می شود.

آمازون در پاسخ به این موضوع اشاره کرده است که تصاویر چاپ شده از کف دست آنها رمزگذاری شده و به منطقه ای امن که برای Amazon One در ابر ساخته شده است ارسال می شود ، جایی که آمازون امضای کف دست مشتریان را ایجاد می کند. همچنین اشاره کرده است که به مشتریان امکان می دهد پس از پردازش تمام تراکنش ها ، از یک دستگاه یا از وب سایت آن ، one.amazon.com ، ثبت نام خود را لغو کنند.


منبع Tech Crunch