آن قدر قوی باش تا هر روز با زندگی روبرو شوی

اخبار تصویری

آدم و حوا
در زمانی دور و در همان آغاز خلقت، پروردگار متعال پس از آفرینش زمین و آسمان و خلقت فرشتگان، جنیان، حیوانات و گیاهان؛ اراده‌ی او بر این قرار گرفت تا نماینده‌ای بر روی زمین بیافریند که اشرف مخلوقات باشد. پس به فرشتگان خود دستور داد تا به زمین رفته و یک مشت خاک به همراه خود بیاورند. در میان تمام فرشتگان، فقط عزرائیل بود که موفق شد این کار را انجام دهد. پس خداوند از آن خاک که با آب درآمیخته و گِل شده بود، آدم را آفرید و از روح خود در او دمید.
پس از آفرینش آدم خداوند به تمام فرشتگان امر فرمود تا به او سجده کنند و همگی آن‌ها امر خداوند را اطاعت کردند به جز ابلیس که از گروه جنیان بود و به دلیل کثرت عبادت در کنار فرشتگان بود. ابلیس با خودخواهی به خداوند فرمود «من از آدم بهتر هستم، زیرا من را از آتش و او را از خاک آفریده‌ای». پس ابلیس از درگاه خداوند رانده شد و کینه‌ی آدم و فرزندان او را به دل گرفت، اما بنا بر عبادات زیاد از خداوند تا روز قیامت مهلت خواست و به خداوند گفت برای فریب دادن آدم از هیچ امری دریغ نخواهد کرد و در پاسخ خداوند فرمود که تنها قادر است انسان را وسوسه کند و اختیار انسان به عهده خود او است و در این راه انسان هر زمان که توبه کند او را می‌پذیرد.
پس از آن خداوند از اضافه‌ی گِل آدم، حوّا را به عنوان همسر او آفرید و منزلگاهی در یک باغ زیبای آسمانی که مانند بهشت بود فراهم کرد و به آن‌ها خطر ابلیس را هشدار داد و برای امتحان آن‌ها خوردن میوه‌ای را ممنوع کرد، اما تمام نعمت‌های مادی و معنوی را در اختیار آن‌ها قرار داد. ابلیس با ظاهری فریبنده نزد آدم رفت و به او گفت «اگر از آن میوه بخورد تبدیل به فرشته می‌شود و برای همیشه در این بهشت زیبا می‌ماند». آدم، اما فریب او را نخورد پس ابلیس به سراغ حوّا رفت و توانست با این نیرنگ او را فریب دهد.
آدم و حوّا پس از خوردن آن میوه ممنوعه از آن بهشت آسمانی اخراج شدند و برای ادامه زندگی به زمین فرود آمدند. آن‌ها از کار خود توبه کردند و خداوند توبه آن‌ها را پذیرفت. زندگی جدید اوّلین زن و مرد از آخرین نوع بشر در زمین خاکی شروع شد و تلاش برای گذران زندگی و تأمین مسکن و معاش آغاز گردید.
سال‌ها از آن روزگار دور می‌گذرد و دیگر آدم و حوایی وجود ندارد، اما از همان آغاز برای هدایت بشر و رسیدن او به جایگاه والای خود که اشرف مخلوقات است راهنمایان، پیامبران و امامان معصوم زیادی آمده‌اند؛ باشد که انسان با قدرت تعقل، تفکر، تدبر و اختیار خود به جایگاه اصلی خود دست یابد.باشگاه خبرنگاران جوان

پست های مرتبط
اخبار تصویری

مراسم عزاداری حضرت سیدالشهداء(ع) با حضور رهبر انقلاب

اخبار تصویری

سربازان حضرت مهدی(عج)

اخبار تصویری

هیئت ما/ آیین سنتی «علم پیغمبر»

اخبار تصویری

شیرخوارگان حسینی(ع)