آن قدر قوی باش تا هر روز با زندگی روبرو شوی

پلیس و راه

آبگیری تالاب هورالعظیم از سال گذشته هم کمتر می‌شود


‌محمدجواد اشرفی اظهار کرد: در زمان سیلاب فروردین خوزستان، به منظور پیشگیری از آبگرفتگی اراضی، در نقاطی از دایک مرزی هورالعظیم برای هدایت سیلاب در تالاب شکاف‌هایی ایجاد شد که هنوز برخی از شکاف‌ها مسدود نشده‌اند.

وی افزود: در این شرایط، با وجود گذشت چند ماه از سیلاب، همچنان آب تالاب هورالعظیم در حال هدایت به بخش عراقی است و با ادامه این وضعیت، میزان آبگیری تالاب هورالعظیم از سال گذشته هم کمتر می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تاکید کرد: با توجه به بحران آبی که وجود دارد، باید هر چه سریعتر این نقاط مسدود شوند و آب تالاب حفظ شود.

اشرفی با بیان اینکه عملیات ترمیم این شکاف‌ها در حال انجام است، تصریح کرد: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز، شرکت ملی گاز، سازمان آب و برق خوزستان و سازمان جهاد کشاورزی خوزستان وظیفه ترمیم این نقاط را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: تا دو روز پیش، شرکت نفت هنوز پای کار نرفته بود، اما مقرر شد که روز گذشته پای کار بیاید. اگر شرکت نفت کار خود را در این منطقه به پایان برساند، شرکت ملی گاز نیز می‌تواند کار خود را انجام دهد. سازمان آب و برق نیز کار خود را آغاز کرده، اما سازمان جهاد کشاورزی کار را به صورت نیمه انجام داده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: اگر شرکت نفت کار را آغاز کند نیز عملیات مسدود کردن این شکاف‌ها در دایک مرزی هورالعظیم حداقل دو هفته زمان می‌برد.پارسینه

پست های مرتبط
پلیس و راه

معاون محیط زیست از وصول لایحه جدیدی در خصوص مقابله با حیوان آزاری در مجلس خبر داد

پلیس و راه

متولیان هیات‌های مذهبی مراسم‌ها را به آخر شب منتهی نکنند

پلیس و راه

مخالفت محیط زیست با لایروبی تالاب میانکاله و خلیج گرگان

پلیس و راه

رحمتی پور:تردد خودرو در میان دسته‌های عزاداری ممنوع است